بزرگداشت آیت الله بهجت گرامیداشت فقه و عرفان است

سیاسی

رئیس حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن بزرگداشت آیت الله بهجت را گرامیداشت فقه و عرفان دانست و گفت: گرامیداشت آیت‌الله بهجت طبق سنت حسنه پیامبر(ص) است.

رئیس حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن بزرگداشت آیت الله بهجت را گرامیداشت فقه و عرفان دانست و گفت: گرامیداشت آیت‌الله بهجت طبق سنت حسنه پیامبر(ص) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین ولی‌رضا قربانی در نشست ستاد بزرگداشت آیت‌الله بهجت اظهار کرد: با نگاه به گذشتگان، نمونه های بسیاری را از این بزرگمردان می بینیم که متاسفانه از آنان غافل بوده‌ایم.

وی با بیان این‌که «سیر و سلوک، سیره عملی و زهد و پارسایی آیت الله بهجت به حدی منحصر بفرد بود که امروزه از ایشان به عنوان الگویی جاویدان یاد می کنیم» افزود: آیت‌الله بهجت در میدان علم عطر علوم فقیهان بزرگ اسلام را داشت و در عصر کنونی نیز منحصربه‌فرد است.

رئیس حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن با اشاره به این‌که «آیت الله بهجت حتی در بسیاری از موارد از اساتید خود نیز پیشی می‌گرفت» تاکید کرد: آیت الله بهجت شخصیتی پیشتاز در علم و سیر و سلوک عملی و رفتاری بود.

قربانی با بیان این‌که «باید به واسطه بزرگداشت آیت الله بهجت گرامیداشت فقه، فقاهت، علم و علما را داشته باشیم» افزود: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به فرهنگ، گرامیداشت آیت الله بهجت فرصتی برای ارتقای فرهنگ جامعه به سمت عرفان، فقاهت و تحقق نامگذاری سال است.

وی گرامیداشت آیت الله بهجت را فرصتی برای ارتقای فرهنگ اصیل اسلامی و دینی دانست و متذکر شد: درگذشت علما حفره ای در پیکر اسلام ایجاد می کند و ما نبود آیت الله بهجت را در حوزه‌های علمیه احساس می کنیم.

رئیس حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن با بیان این‌که «گرامیداشت آیت‌الله بهجت طبق سنت حسنه پیامبر(ص) است» خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری گرامیداشت ها و فعالیت های علمی و پژوهشی درخور شأن ایشان و با ارائه آن گنجینه‌های ناب به نسل جوان، در ثواب شریک و مورد شفاعت وی در دنیا و آخرت قرار گیریم.

انتهای پیام

کد N275821