رئیس‌جمهوردر سازمان انرژی اتمی:

در فناوری هسته‌ای عقب نمی‌نشینیم/به دنیا ثابت می‌کنیم که فعالیت‌هایمان بدون انحراف است

رييس‌جمهور,فن‌آوري هسته‌ای,حسن روحاني

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "امروز در مسیرهای متنوع علم و فناوری باید روی پای خود بایستیم"، به پیشرفت‌های کشور در زمینه هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایران در زمینه فناوری هسته‌ای یک قدم عقب نمی‌نشیند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "امروز در مسیرهای متنوع علم و فناوری باید روی پای خود بایستیم"، به پیشرفت‌های کشور در زمینه هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایران در زمینه فناوری هسته‌ای یک قدم عقب نمی‌نشیند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم رونمایی از سه دستاورد هسته‌ای در حوزه سلامت، همچنین اظهار کرد: به دنیا ثابت خواهیم کرد که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً قانونی و بدون انحراف بوده است.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: زمانی غرب و شرق سعی داشتند در زمینه توانایی ایران در انرژی هسته‌ای شبهه‌افکنی کنند اما امروز می‌بینند که وقتی می‌گوییم اگر غنی‌سازی 20 درصد را نیاز داشته باشیم، انجام می‌دهیم، یعنی توانایی انجامش را داریم.

روحانی با اشاره به روند پرونده هسته‌ای ایران طی سال‌های اخیر و کارشکنی‌های کشورهای مختلف، خاطرنشان کرد: آن روز که ما در پی غنی‌سازی بودیم تا در زمینه سوخت رآکتور روی پای خود بایستیم، تقریباً به همه شرق و غرب مراجعه کردیم؛ پس اینکه می‌گویند ایران در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای‌اش مخفیانه عمل کرده، دروغی بس آشکار است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مردم و توان داخلی در انقلاب و دوران دفاع مقدس، گفت: ما در انقلاب بر روی پای خود ایستادیم و به ملت و رهبری خود تکیه کردیم و خداوند نیز ما را در برابر دنیا پیروز ساخت. در دوران دفاع مقدس نیز به مردم، انسان‌های فداکار و نیروهای مسلح خود تکیه کردیم و نه تنها در برابر عراق، بلکه در برابر همه آنهایی که پشت سر رژیم بعث ایستاده بودند پیروز شدیم.

وی با تاکید بر اینکه "امروز نیز در مسیرهای متنوع علم و فناوری باید بر روی پای خود بایستیم"، تصریح کرد: در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد و فرهنگ، باید در زمینه علم و دانش به پیش برویم چرا که قدرت اصلی در علم و فناوری است.

ادامه دارد...

کد N275628