نشست خبری گزینشی عوامل «من روحانی هستم »/مستند می خواهد بگوید من روحانی انقلابی هستم

دولت یازدهم,حسن روحانی

نشست خبری عوامل مستند«من روحانی هستم» بدون حضور رسانه های منتقد برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، نشست خبری عوامل تهیه و توزیع مستند «من روحانی هستم» صبح امروز در خبرگزاری «نسیم» برگزار شد، اما از ورود برخی رسانه ها چون ایرنا، ایسنا،خبرآنلاین و اعتماد جلوگیری شد.
عوامل نسیم دلیل این رفتار را توافق این خبرگزاری با عوامل این مستند عنوان کردند.
عکاسان رسانه‌ای نیز که به این نشست خبری آمده بودند،نتوانستند وارد جلسه شوند.
«جلالی» سردبیر نسیم در جمع خبرنگاران از حضورمسئول سفیر فیلم، خانم «حقی» و «صیادی» از گروه شفق و «نیکی‌ملکی» از شبکه اجتماعی افسران میهمانان این نشست خبر داد.
مستند من روحانی هستم که سال قبل همزمان با 9 دی ماه منتشر شد، با انتقاداتی از جمله نگاه گزینشی به تاریخ متهم شد.این مستند روایتی از فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی حسن روحانی را در سال‌های قبل و پس از انقلاب به نمایش گذاشته است.
مهم‌ترین محورهای سخنان یاسر جلالی، مدیر سفیر فیلم در نشست خبری عوامل مستند "من روحانی هستم" به نقل از نسیم بدین شرح است:

* ما ترجیح می دهیم که به کار بپردازیم تا به حاشیه اما وقتی دیدیم در حد سران قوه نیز در این مسأله وارد شدند لازم دیدیم پاسخ دهیم.
*این مستند از جنس کارهای شبکه های اجتماعی است که دولت هم به دنبال رفع فیلتر است.

*در این 4-5 سال موجی در فضای مستند سازی شکل گرفته و مرکز هایی همچون "سفیر فیلم" در حال شکل‌گیری است. ما تلاشمان را بر این گذاشته‌ایم که برای کشور آورده‌ای داشته باشیم.

*مستند "من روحانی هستم" اولین محصول ما نیست و همین الان 18 اثر بر روی سایت ما برای فروش قرار دارد.

* در همه مدت فعالیت ما کسی "ندیده" مستندهای ما را نقد نکرده بود.

*کار "مستند من روحانی هستم" جزو مستندهایی است که تاریخ را روایت می کند و "عبرت پژوهی" نیست. یکی از دلایلی هم که ما به سبب آن پذیرفتیم که این مستند را در سایت خود توزیع کنیم همین بوده است.

* برخی مسائل مربوط به این مستند به ما مربوط نیست. اگر آقای لاریجانی و روحانی و هاشمی با هم اختلاف نظر دارند، این اختلاف نظر به ما مربوط نمی‌شود.

* در هر دوره ای "سفیر فیلم" متهم به گرایشی خاص شده است که این برای ما جذاب است. ما بعد از مستند "یزدان تفنگ ندارد" متهم به انتساب به جریان انحرافی شدیم. بعد از مستند "کدام انحراف؟" متهم به "دولت‌ستیزی" شده‌ایم و اکنون نیز متهم به" تقابل علیه دولت یازدهم" شده‌ایم
* ما از این اتهام‌ها نمی ترسیم. کسی که وارد رسانه می‌شود این را باید به صورت پیش‌فرض بگیرد که در دوره‌های مختلف برچسب‌های مختلفی بخورد.

*ادبیات امنیتی در فضای فرهنگی پسندیده نیست. تجربه نشان داده کسانی که با این ادبیات وارد فرهنگ شده‌اند ماندگار نشده‌اند.

*توصیه ما این است که فضا را نباید دو قطبی کرد. کشور در مراحل و شرایط حساسی است. ما به جای ایجاد فضاهای دو قطبی کاذب به مسائل مختلف اقتصادی بپردازیم و با مطالبه از دولت و کمک به آن به کشور خدمت کنیم.

*در حال حاضر این ترس برای ما به وجود آمده است که کارهایی که در حوزه بانکداری و نفت آماده کرده‌ایم نیز با برخورد امنیتی مواجه شود. دوستان رسانه‌ای کمک کنند تا این فضای امنیتی در حوزه فرهنگ و رسانه را عوض کنیم و فضا به حالت قبل برگردد.

نیکی ملکی، مدیر شبکه اجتماعی 'افسران' هم با بیان اینکه این نشست با هدف پایان دادن به حاشیه‌سازی های رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهور برگزار شده است، گفت:این مستند می‌خواهد بگوید، من یک روحانی 'انقلابی' هستم.

زهرا حقی، نماینده گروه 'چند رسانه‌ای شفق هم با بیان اینکه هزاران دروغ علیه این مستند مظلوم شکل گرفت، گفت: معیار در انتخاب اطلاعات حفظ حریم خصوصی رئیس‌جمهور بود.با 'شناسنامه' و 'گذرنامه' آمدیم تا بگوئیم از این به بعد برای نقد کردن گذرنامه ما را هم چک کنید.

29212

کد N274092