دیدار اولاند و مرکل در آستانه انتخابات پارلمان اروپا

سیاسی

صدراعظم آلمان میزبان رئیس جمهوری سوسیال فرانسه است تا در خصوص موضوعات مختلفی از جمله انتخابات پارلمان اروپا، یک قرارداد تجاری دو جانبه احتمالی و بحران اوکراین گفت‌وگو کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اختلافاتی که در موضوع اوکراین بین اتحادیه اروپا و روسیه پدید آمده است، باعث شده که اختلافات آلمان و فرانسه کمرنگ شده و روابط بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا اهمیت بیشتری پیدا کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه را به یک جزیره زیبا که جزو میراث‌ جهانی یونسکو است برای این گفت‌وگو دعوت کرد. پیش از این تنها جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال 2010 به این جزیره دعوت شده بود.

این دو رهبر در حالی با یکدیگر دیدار می‌کنند که مرکل علی‌رغم پیروزی در انتخابات 2013 همچنان باید با حزب رقیب سوسیال دموکرات‌ها دست و پنجه نرم کند و اولاند نیز علاوه بر مشکلات اقتصادی در انتخابات اخیر شهرداری‌ها نیز با شکستی سنگین رو به رو شد.

این دو رهبر از اشخاص مختلفی برای ریاست جدید کمیسیون اروپا و جانشینی خوزه مانوئل باروسو حمایت می‌کنند اما نگرانی‌ها مشترکی نیز دارند.

علاوه بر این مرکل و اولاند احتمالا در خصوص یک قرارداد تجاری بزرگ نیز گفت‌وگو خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N273492