جهانگیری در دیدار وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا:

حجم مبادلات میان ایران و غنا رضایت‌بخش نیست

دولت

کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های موجود در جمهوری اسلامی ایران و غنا گفت: متاسفانه حجم مبادلات میان دو کشور رضایت بخش نیست و ما علاقه‌مند هستیم سطح روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی تهران – اکرا ارتقا یابد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار عبدالرشید پلپو وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا، اظهارداشت: کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی ایران علاقه‌مند به همکاری و مشارکت فعال در توسعه طرح‌های عمرانی غناست، افزود: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش‌های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی در اختیار توسعه اقتصادی غنا قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و شکل گیری توافقات متعدد، اظهار امیدواری کرد این توافقات با پیگیری طرفین اجرایی شود و زمینه‌ساز توسعه جدی روابط میان دو کشور باشد.

وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا نیز در این دیدار اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را اجلاسی تاریخی توصیف و از انعقاد 10 قرارداد و توافقنامه در این اجلاس ابراز خرسندی کرد.

عبدالرشید پلپو همچنین خواستار ارتباط میان بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک در بخش‌های مختلف نفت، گاز، مسائل آموزشی و فرآوری محصولات کشاورزی شد.

وی ابراز امیدواری کرد نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور فصل نوینی در روابط اقتصادی و تجاری ایران و غنا باشد.

کد N269910