مذاکرات هسته‌ای ایران موضوع گفت‌وگوی سوزان رایس با مقامات رژیم صهیونیستی

سیاسی

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: مذاکرات هسته‌ای ایران یکی از موضوعات مورد بحث سفر سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا به اسرائیل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سوزان رایس برای اولین بار به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا و پس از توقف مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین به تل‌آویو سفر خواهد کرد تا با مقامات اسرائیلی دیدار و گفت‌وگو کند.

بر اساس گزارش رویترز، کاخ سفید همچنین اعلام کرد سفر خانم رایس بخشی از برنامه‌های از پیش برنامه‌ریزی شده بوده و ارتباطی با مذاکرات صلح خاورمیانه ندارد.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت که مذاکرات هسته‌ای ایران یکی دیگر از موضوعاتی است که قرار است میان سوزان رایس و مقامات اسرائیلی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد.

وی در ادامه یادآور شد که مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران هنوز کامل نیست و دیدارهای خانم رایس در اسرائیل چیزی به این گفت‌وگوها اضافه نخواهد کرد.

مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 هم‌اکنون در جریان است. کشورهای غربی تلاش می‌کنند با متهم کردن ایران به انجام فعالیت‌های هسته‌ای با هدف دستیابی به بمب اتم این فعالیت‌ها را محدود کنند. این کشورها در نوامبر سال گذشته به توافقی اولیه دست یافتند که بر اساس آن ایران در ازای کاهش برخی از تحریم‌های اقتصادی غرب، بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را به حالت تعلیق در آورده است.

ایران ادعاهای غرب مبنی بر اینکه این کشور در فعالیت‌های هسته‌ای‌اش به دنبال رسیدن به سلاح هسته‌ای است را رد می‌کند.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد: رایس در راس یک هیات چند ماموریتی به اسرائیل سفر خواهد کرد تا در خصوص مسائل دوجانبه و مسائل مربوط به امنیت منطقه گفت‌وگو کند.

این هیات آمریکایی متشکل از نمایندگانی از وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، خزانه‌داری و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکاست.

سوزان رایس در این سفر قرار است به طور جداگانه با شیمون پرز رییس‌جمهور و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل دیدار کند.

انتهای پیام

کد N268824