یک عضو بنیاد باران:

عده‌ای در کشور دلواپس منافع جناحی خود هستند/موفقیت مذاکرات، شکست تخریب‌گرهاست

دولت,تخريب,مذاكرات ايران و گروه 1 5,بنياد باران,نقد و انتقاد

یک عضو بنیاد باران با بیان اینکه "عده‌ای از شرایط تحریم‌ها، تورم و گرانی کشور سود زیادی برده‌اند"، اظهار کرد: اکنون با روی کار آمدن دولت یازدهم منافع آنها در خطر افتاده است؛ بنابراین به دنبال تخریب دولت هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "اگر توافق جامع بین ایران و 1+5 انجام شود، منافع این عده به خطر می‌افتد"، افزود: آنها از بازار آشفته ایران سود زیادی برده‌اند؛ بنابراین در شرایط جدید در مقابل دولت ایستاده‌اند تا دولت موفق نشود که روابط تنش‌آمیز با غرب را اصلاح کند.

وی ادامه داد: حتی احمدی‌نژاد از این عده به عنوان قاچاقچی یاد کرده است. آنها در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم با کسب چند میلیون رأی اندک شکست سختی خوردند و اکنون دنبال جبران آن شکست هستند.

این نماینده پیشین مجلس همچنین گفت: اکثر مردم به دولت و آقای روحانی اعتماد دارند زیرا اگر این اعتماد وجود نداشت در انتخابات به وی رأی نمی‌دادند ولی عده‌ای بنا دارند به این اعتماد خدشه وارد کنند. این عده به دنبال این هستند که به پایگاه اجتماعی دولت ضربه وارد کنند و اظهار می‌کنند که دلواپس هستند ولی در واقع آنها دلواپس منافع خود هستند.

قوامی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت اکنون در حال مذاکره‌ای سخت با غرب است و موفقیت دولت به معنای شکست این عده از افراد است. البته دولت هم با استفاده از برخی نیروها در کابینه و زیرمجموعه‌های خود موجب شده است که به پایگاه اجتماعی‌اش آسیب‌هایی وارد شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان گفت: به نظر من رئیس‌جمهور ابتدا باید بر مسائل سیاست خارجی متمرکز شود و به توافق جامعی با غرب برسد و سپس به مسائل داخلی کشور سر و سامان دهد زیرا تخریب‌کنندگان می‌خواهند دولت را به چالش بکشانند تا در زمینه سیاست خارجی موفق نشود.

انتهای پیام

کد N268408