اخبار مصر/

نظارت اتحادیه اروپا بر انتخابات مصر/ محرومیت حزب دموکراتیک ملی از شرکت در انتخابات

آفریقا و خاورمیانه

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شهروندان مصری مقیم خارج از این کشور در 141 مرکز انتخاباتی و درخواست برخی نهادها و سازمانهای بین المللی برای پیگیری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری مصر از جمله اخبار این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دفتر رسانه ای سفارت مصر در بیروت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تعداد مراکز انتخاباتی در خارج از مصر به 141 مرکز می رسد.

در این بیانیه همچنین تصریح شده است که شهروندان مصری مقیم خارج از کشور در روزهای 15 تا 18 ماه میلادی جاری در 141 مرکز انتخاباتی یاد شده در نقاط مختلف جهان در انتخابات ریاست جمهوری مصر شرکت خواهند کرد.

از سوی دیگر روزنامه مصری الیوم السابع اعلام کرد که برخی از نهادها و سازمانهای منطقه ای و بین المللی از جمله اتحادیه اروپا به وزارت خارجه مصر اعلام آمادگی کرده اند تا در انتخابات ریاست جمهوری مصر  نظارت داشته باشند که در همین راستا تفاهم نامه ای میان اتحادیه اروپا و کمیته عالی انتخابات و وزارت خارجه مصر منعقد شده است.

 القدس العربی نیز با انتشار گزارشی اعلام کرد که دادگاه موسوم به  امور اضطراری قاهره با صدور حکمی حزب دموکراتیک ملی مبارک  را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی و شوراهای شهر محروم کرد.