مشاور اسد: مخالفان انتخابات ریاست جمهوری همان حامیان تروریسم هستند

سوريه

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه کشورش به سمت پیروزی پیش می‌رود، گفت: کسانی که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه مخالفند، همان حامیان تروریسم هستند.

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه کشورش به سمت پیروزی پیش می‌رود، گفت: کسانی که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه مخالفند، همان حامیان تروریسم هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشرة، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در سخنرانی خود به مناسبت بزرگداشت شهدای رسانه و مطبوعات در دمشق تاکید کرد: کسانی که با انتخابات ریاست جمهوری سوریه مخالفند و علیه آن سخن می‌گویند، همان کسانی هستند که از تروریسم پشتیبانی کرده و از اقدامات تروریستی علیه سوریه حمایت مالی به عمل می‌آورند.

وی با تاکید بر این که سوریه به سمت پیروزی پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: به عقیده من آنچه بهار عربی نامیده می‌شود، در واقع تنها یک زمستان خونینی از طائفه گرایی و وهابیت است که برخی رسانه‌های عرب زبان در ترویج و به کارگیری آن برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنند و آنها هستند که ملت عرب و تمدن ما را هدف قرار می‌دهند.

وی عنوان داشت: رسانه‌های غربی ابزاری هستند که از آنها برای دشمنی علیه ملت‌ها استفاده می‌شود و از زمان جنگ آمریکا علیه عراق در سال 2003 تعداد اصحاب رسانه‌ای که در جهان کشته شدند، بی‌سابقه بوده است.

در همین راستا، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه یک حق ملی و مبتنی بر قانون اساسی است و هیچ ارتباطی به بیگانگان در خارج از مرزهای سوریه ندارد و ما به هیچ کس در خارج اجازه نمی‌دهیم در مورد این مساله یا دیگر امور داخلی ما اظهار نظر کند.

این مقام سوری تاکید کرد: دمشق به هیچ وجه مداخله بیگانگان در مساله برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه یا دیگر امور داخلی را نمی‌پذیرد.

الزعبی عنوان داشت: مقابله با تروریسم در سوریه، حمایت از ارتش و تمامی مسائل قانونی از جمله انتخابات ریاست جمهوری تصمیماتی ملی هستند که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و مسئولان حوزه خلیج فارس و همچنین مسئولان ترکیه‌ای حق اظهار نظر درباره آن یا مداخله در آن را ندارند.

انتهای پیام

کد N267756