امیر اسماعیلی مطرح کرد:

دستیابی ایران به دستاوردهای قابل تأمل راداری موشکی و پهپادی

سیاست داخلی

ما در حوزه ساخت و طراحی سامانه‌های راداری، موشکی، پهپادها و سایر تجهیزات به دستاوردهای قابل تأملی دست یافته‌ایم و فناوری ساخت آن به دست جوانان همین مرز و بوم صورت پذیرفته است.

 فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: در حوزه ساخت و طراحی سامانه‌های راداری، موشکی، پهپادها و سایر تجهیزات به دستاوردهای قابل تأملی دست یافته‌ایم.

به گزارش ایلنا، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) طی سخنانی گفت: هشت سال جنگ تحمیلی تجربه ارزشمندی برای مجموعه پدافند هوایی به حساب می‌آید زیرا در این دوران، غیور مردان پدافند هوایی رشادت های ارزشمندی را به منصه ظهور گذاشتند و نمونه بارز آن عملیات والفجر 8 است که در کارنامه پدافند هوایی همچون نگینی درخشان پرتو افکنده است.

اسماعیلی با اشاره به توانمندی‌ها و دستاوردهای پدافندی، سیر تحول و بالندگی پدافند هوایی در سالهای اخیر را مثال زدنی دانست و ادامه داد: ما در حوزه ساخت و طراحی سامانه‌های راداری، موشکی، پهپادها و سایر تجهیزات به دستاوردهای قابل تأملی دست یافته‌ایم و فناوری ساخت آن به دست جوانان همین مرز و بوم صورت پذیرفته است.

وی تاکید کرد: این باعث افتخار است که با وجود تمامی تحریم‌ها غیورمردان پدافند لحظه ای از تلاش و کوشش در دستیابی به فناوری‌های نوین دنیا در حوزه پدافندی باز نایستاده‌اند و تا بدان جا رسیده اند که امروز کشور ایران اسلامی در زمره محدود کشورهایی قرار دارد که در حوزه فناوری های ساخت رادار حرفی برای گفتن دارند.

کد N267511