طرح کمیسیون اروپا برای افزایش مقابله با تروریسم

کمیسیون اروپا (EC) در نظر دارد تا تلاش‌های کشورهای اروپایی به منظور شناسایی بهتر مواد انفجاری و خطرناک، تشدید تحقیقات در اروپا و ایجاد آگاهی در میان کشورهای عضو را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا ، کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اقدامات با هدف جمع‌آوری مواد شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته‌ای و مواد انفجاری (CBRN-E) از دست تروریست‌ها صورت می‌گیرد.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسیونر اروپا در امور داخلی گفت: ما با حقیقتی واضح روبرو هستیم. تروریست‌ها و سازمان‌های جنایی می‌خواهند که به تسلیحات سی‌.بی‌.آر.ان-ای دست یابند. ما باید فعالیت‌های خود را در مرزها افزایش دهیم تا مانع این اتفاق شویم. ما با تقویت تلاش‌های مشترک می‌توانیم بهتر تهدیدها را شناسایی کنیم و استانداردهای امنیتی را به طور موثر افزایش دهیم.

حملات تروریستی همانند آنچه در مادرید، لندن، مسکو و ماراتن بوستون آمریکا رخ داد، نشان از افزایش خلاقیت و نوآوری مهاجمان دارد. کمیسیون اروپا پیشنهاد داده است تا همکاری عملی برای ردگیری و کاهش خطرات CBRN-E در سطح اتحادیه اروپا انجام شود.

به گفته کمیسیون اروپا، برای افزایش تلاش‌ها علیه تروریسم، تجهیزات به روز رسانی خواهد شد و همزمان آموزش و اطلاع‌رسانی نیز افزایش خواهد یافت. اخیرا نیز تجهیزات شناسایی CBRN-E بر روی گوشی‌های همراه آزمایش شده است و به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N266543