هشدار روسیه نسبت به وقوع "فاجعه انسانی" در شرق اوکراین

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای نسبت به وقوع فاجعه انسانی در شهرهای شرقی اوکراین و کمبود دارو و مواد غذایی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهرهای شرقی اوکراین که در تصرف نظامیان کی‌یف است، با کمبود مواد غذایی و دارویی رو به رو هستند و احتمال وقوع فاجعه انسانی وجود دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: مقام‌های خودخوانده کی‌یف به جنگ علیه مردم خود به طور مداوم و با جدیت ادامه می‌دهند. وزارت امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که نیروهای اوکراینی، نیروهای ویژه و فعالان جنبش افراطی "رایت سکتور" به عملیات‌های خود در مناطق شرقی اوکراین ادامه می‌دهند و شهروندان را مجبور می‌کنند تا اقدامات ملی‌گرایان را انجام دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اقدامات تنبیهی نیروهای اوکراین قربانیان جدیدی از میان غیرنظامیان برجای گذاشته است. یک فاجعه انسانی در شهرهای تحت تصرف در حال ظاهر شدن است. کمبود دارو و مواد غذایی نیز تشدید شده است. کسانی که در کی‌یف علیه مردم خودشان رعب و وحشت ایجاد می‌کنند باید عاقلانه فکر کنند، خونریزی‌ها را متوقف کنند، نیروها را خارج کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند.

اولکساندر تورچینف، رئیس جمهوری موقت اوکراین هفته گذشته دستور از سرگیری عملیات‌های ویژه را در مناطق شرقی اوکراین صادر کرده است.

انتهای پیام

کد N266090