یک فعال دانشجویی: سودجویان برای حفظ منافع خود دست به تخریب می‌زنند

انجمن‌هاي اسلامي,تخريب,دانشجويي,تشكل دانشجويي,نقد و انتقاد

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم اجتماعی تهران گفت: زمانی که گروه‌ها و افراد سودجو منافع خود را در خطر می‌بینند به جای نقد دست به تخریب می‌زنند تا بتوانند موقعیت خود را حفظ کنند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم اجتماعی تهران گفت: زمانی که گروه‌ها و افراد سودجو منافع خود را در خطر می‌بینند به جای نقد دست به تخریب می‌زنند تا بتوانند موقعیت خود را حفظ کنند.

مهدی نجفی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در گفتار و حرکت‌های تخریبی، حرف‌های مطرح شده بر اساس واقعیت‌ها نیست و مسائلی را که موهوم است و حقیقت ندارد، طوری بیان می‌کنند که برای افراد ناآگاه قابل پذیرش باشد و تنها دلیل چنین حرکت‌هایی، تثبیت جایگاه خودشان است.

وی با بیان اینکه "حیات برخی گروه‌های بی‌شناسنامه در تخریب کردن است"، افزود: گروه‌هایی هستند که صرفاً به قدرت مشروع نگاه ندارند و در سطح جامعه نیز خیلی مورد قبول اعتماد و افکار عمومی نیستند. آنان برای رسیدن به جایگاه مدنظرشان دست به تخریب شخصیت‌ها و مسئولان می‌زنند تا بتوانند منافعشان را از این راه تأمین کنند.

نجفی‌خواه خاطرنشان کرد: البته نباید هر نقدی را نیز مخرب بدانیم. واقعیت این است که باید مرز بین نقد و تخریب را تشخیص دهیم؛ یک جایی نقدهایی گفته می‌شود که به آن تخریب می‌گویند و جای دیگر حرف‌های غیرواقعی را نقد می‌دانند. گروه‌های بی‌شناسنامه برای اینکه جایگاه خود را میان مردم تثبیت کنند، دست به تخریب می‌زنند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر ضرورت وجود جریان آزاد اطلاعات در کشور، تصریح کرد: اگر جریان آزاد اطلاعات وجود داشته باشد مردم می‌توانند مرز بین نقد و تخریب را تشخیص دهند.

وی با بیان اینکه "مسئولان نباید واکنش خاصی به تخریب‌گران نشان دهند،" گفت: مسئولان به جای رفتارهای تند، می‌توانند با مدارا کردن و شناخت این افراد سعی کنند فضا را برای نقد آزاد باز کنند. همانگونه که این افراد می‌توانند حرف خود را بزنند و حتی مسئولان را تخریب کنند، گروه‌های دیگر نیز باید بتوانند لااقل نقد خود را مطرح کنند.

این فعال دانشجویی افزود: در چنین حالتی مخاطب می‌تواند بین تخریب و نقد، حرف درست را تشخیص دهند اما اگر فقط یک گروه بتواند حرف بزند و جلوی اظهارنظر گروه مقابل گرفته شود، مشکل ایجاد می‌شود و و تک‌صدایی بوجود می‌آید. تک‌صدایی موجب می‌شود گروه‌های دیگر برای بیان عقاید خود هزینه‌های گزافی متحمل شوند.

انتهای پیام

کد N265993