"امین جمیل" کاندید ریاست جمهوری لبنان شد

فارس نوشت:

«امین الجمیل» رئیس جمهور اسبق لبنان، قرار است امروز کاندیداتوری خود را برای شرکت در جلسات انتخاب رئیس جمهور آینده کشورش اعلام کند.

به گزارش روزنامه «اللواء»، قرارا است «امین الجمیل» رئیس جمهور اسبق لبنان و رئیس حزب «الکتائب» امروز بعد از جلسه هفتگی شورای سیاسی حزب متبوعش، کاندیداتوری خود برای انتخاب رئیس جمهور آینده این کشور را به صورت رسمی اعلام کند.

یک منبع آگاه حزب الکتائب اعلام کرد که الجمیل اطلاعاتی دست دارد که نشان می‌دهند «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان و «ولید جنبلاط» رئیس جبهه مبارزه ملی، از او در روند انتخاب رئیس جمهور حمایت خواهند کرد.

امین الجمیل از 22 سپتامبر سال 1982 تا 22 سپتامبر 1988 ریاست جمهوری لبنان را بر عهده داشت.

«سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» که در جلسه چهارشنبه دو هفته گذشته پارلمان لبنان از راهیابی به کاخ «بعبدا» ناکام مانده بود، در جلسه چهارشنبه گذشته نیز به عنوان کاندیدای 14 مارس در جلسه پارلمان حضور یافت ولی به علت به حد نصاب نرسیدن شمار نمایندگان جلسه پارلمان تشکیل نشد. ژنرال «میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح پارلمان این کشور اعلام کرده است که تنها در صورت توافق جریان‌های سیاسی وارد رقابت ریاست جمهوری می‌شود. هم اکنون تماس‌ها بین جریان مسیحی «آزاد ملی» لبنان و جریان «المستقبل» در جریان است و  گزارش‌‌های منتشر شده در این زمینه از همگرایی نسبی در دیدگاه‌های دو طرف حکایت دارند.

49261

کد N265014