اخراج 76 دانشجو از دانشگاه الازهر مصر

سیاسی

در حالی که تظاهرات حامیان اخوان المسلمین علیه "کوتای نظامی" در دانشگاه‌های مختلف ادامه دارد، رئیس دانشگاه الازهر 76 دانشجوی این دانشگاه را به اتهام اغتشاش و شرکت در تظاهرات اخراج کرد.

در حالی که تظاهرات حامیان اخوان المسلمین علیه "کوتای نظامی" در دانشگاه‌های مختلف ادامه دارد، رئیس دانشگاه الازهر 76 دانشجوی این دانشگاه را به اتهام اغتشاش و شرکت در تظاهرات اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمع زیادی از دانشجویان دانشگاه قاهره همزمان با نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم بار دیگر با برگزاری تظاهرات در دانشگاه قاهره "کودتای نظامی" و اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهر کنندگان را محکوم کردند.

در همین راستا نیروهای امنیتی جهت متفرق کردن تظاهر کنندگان با استفاده از خودروهای زرهی در میدان "النهضه" مستقر شدند.

از سوی دیگر، جنبش "دانشجویان علیه کودتا" در دانشگاه "فیوم" واقع در صعید مصر با برگزاری تظاهرات اقدامات سرکوبگرانه اخیر نیروهای امنیتی را که منجر به کشته شدن هشت تن و بازداشت ده‌ها تن دیگر شد، محکوم کردند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی علیه وزارت کشور و ارتش از مقامات دولت خواستند تا به هزاران دانشجوی بازداشت شده اجازه شرکت در امتحانات پایان ترم را بدهند.

همچنین دانشجویان در مرکز "10 رمضان" واقع در استان جیزة ضمن محکوم کردن اقدامات "کودتاچیان" بر ادامه جنبش دانشجویی خود تأکید کردند.

تظاهرکنندگان همچنین خواهان آزادی تمامی زندانیان سیاسی شدند.

از سوی دیگر، دانشگاه الازهر 76 دانشجوی این دانشگاه را به اتهام اغتشاش و شرکت در تظاهرات از دانشگاه اخراج کرد.

همچنین از سوی دیگر، دادگاهی در آکادمی پلیس 45 مصری را که به شرکت در جشن سالگرد انقلاب 25 ژانویه 2011 متهم بودند، با گرفتن جریمه‌ای به ارزش هزار پوند آزاد کرد.

این افراد همچنین به حمله به نیروهای امنیتی، اماکن عمومی و خصوصی و برگزاری تظاهرات غیرقانونی متهم هستند.

همچنین دادگاه کیفری قاهره محاکمه 269 متهم از جمله احمد دومه، فعال سیاسی مصری را به 11 مه جاری موکول کرد.

انتهای پیام

کد N263845