رئیس مجلس: تمام بخش های کشور باید از مذاکرات هسته ای دفاع کنند

علی لاریجانی

رئیس مجلس با بیان اینکه مذاکره کنندگان بدون همگرایی داخلی قادر به دفاع از منافع ملی نیستند گفت:تمام بخش‌های کشور باید از مذاکرات دفاع کنند البته این موضوع به معنای نقد نکردن نیست اما نقد باید در جای خودش مطرح شود.

به گزارش خانه ملت دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یک شنبه 14 اردیبهشت) در دیدار با اعضای کانون نمایندگان ادوار مجلس گفت: در شرایط فعلی مسأله مهم کشور حرکت چرخ تولید است و تا زمانی که این موضوع محقق نشود دو معضل اشتغال و تورم در کشور مرتفع نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با وضعیت کنونی بودجه جاری نمی‌توان چرخ تولید کشور را راه انداخت افزود: همه باید برای حل مشکلات کشور کمک کنند به طور مثال سیستم بانکی هم باید برای رفع این موضوعات اقداماتی انجام دهد و دولت فعلی هم اکنون تلاش خود را انجام می دهد که در این رابطه وزیر نیرو امروز با حضور در مجلس توضیحات را درباره وضعیت کشور و بدهی 20 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه ارائه کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون تلاش برای رونق اقتصادی یکی از وظایف ملی همه افراد است که قطعا در این رابطه باید از فکر و نظرات همه افراد به ویژه نمایندگان ادوار استفاده شود از طرفی دیگر یکی دیگر از نکات مهم در این موضوع توجه به همگرایی در کشور است چون کشور هم اکنون در شرایط عادی نبوده و حاشیه‌پردازی درست نیست زیرا مشکلات کشور اجازه حاشیه‌پردازی نمی‌دهد.

لاریجانی افزود: گاهی می‌بینیم برخی دوستان اشکالاتی را بزرگ می‌کنند که با این اقدام مسائل مهم‌تر دیده نمی‌شوند از این‌رو به طور مثال در مذاکرات سیاسی نیاز به همگرایی داخلی داریم زیرا در صورت نبود همگرایی نمی‌توانند از منافع کشور دفاع کنند. بنابراین تمام بخش‌های کشور باید از مذاکرات دفاع کنند البته این موضوع به معنای نقد نکردن نیست اما نقد باید در جای خودش مطرح شود.

رئیس قوه مقننه گفت: واقعا پیچیدگی‌هایی در مسائل اقتصادی وجود دارد که حل آن نیازمند عزم ملی است که در این رابطه رهبر معظم انقلاب درباره عزم ملی تأکیدات بسیاری داشته‌اند که این رویکرد رویکرد کارشناسی است.

وی افزود: از طرفی دیگر باید به مسائل فرهنگی هم توجه شود زیرا توسعه اقتصادی در گرو مسائل فرهنگی است همچنین تمام مسؤلان باید در شرایط امروز با یک نگاه ملی به موضوعات نگاه کنند تا ضمن دفاع از منافع ملی از حقوق مردم صیانت شود.

لاریجانی بر لزوم استفاده از نمایندگان ادوار مجلس در بخش‌های دولتی، امور کارشناسی و مرکز پژوهش‌ها تأکید کرد و گفت: تلاش‌های کانون نمایندگان بسیار مثبت بوده از این رو من پیشنهاد می‌کنم در هر یک از جلسات کانون یک موضوع مهم بررسی و بحث شود تا از این ظرفیت برای حل مشکلات کشور استفاده شود.

2929

 

کد N263180