الظواهری خواستار خروج داعش از سوریه شد

مهر نوشت:

سرکرده شماره یک شبکه تروریستی القاعده از گروه تروریستی داعش خواست تا از سوریه خارج شده و فعالیت خود را در عراق متمرکز کند.

به گزارش  رویترز، "ایمن الظواهری" با انتشار پیام جدیدی خطاب به داعش گفت : ورود شما به تحولات سوریه موجب به وجود آمدن یک "بلای سیاسی" برای کسانی شده که در این کشور علیه حکومت بشار اسد می جنگند.

رهبر القاعده در این پیام جدید از داعش خواسته تا از سوریه خارج شده و بر روی تحولات عراق متمرکز شوند چون ادامه حضور آنها در سوریه مشکلاتی را برای دیگر گروه های تروریستی حاضر در سوریه ایجاد می کند.

الظواهری در ادامه این پیام خطاب به نیروهای داعش می گوید : اگر شما خواسته مرا پذیرفته و بر روی تحولات عراق متمرکز شوید، آنگاه اختلافات موجود میان گروه هایی که علیه بشار اسد هستند خاتمه یافته و به خونریزی موجود میان این گروه ها پایان داده می شود.

وی همچنین رهبران داعش را به آشوبگری و ایجاد اغتشاش متهم و اعلام کرد که اختلاف در میان گروه های تروریستی همانند هدیه ای است که در داخل یک ظرف طلا به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، تقدیم شده باشد.

به گفته الظواهری، داعش باید اقدامات خود علیه حکومت شیعی عراق را افزایش داده و آن را سرنگون کند. به اعتقاد وی اگر دولت عراق و دولت بشار اسد سقوط کند آنگاه ایران نیمی از قدرت و نفوذ خود را در منطقه از دست می دهد. الظواهری بارها اعلام کرده که ایران به دنبال ایجاد حکومت های شیعه از افغانستان تا لبنان است.

بر اساس این گزارش، الظواهری مدت هاست که تلاش می کند تا این طور وانمود کند که داعش از شاخه های القاعده نیست.

49261

کد N260893