انتخابات ریاست جمهوری پاناما فردا برگزار می‌شود

ساکنان پاناما فردا (یکشنبه) برای انتخاب رئیس جمهور، معاون وی و قانونگذاران پای صندوق‌های رای می‌روند.

ساکنان پاناما فردا (یکشنبه) برای انتخاب رئیس جمهور، معاون وی و قانونگذاران پای صندوق‌های رای می‌روند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، هفت کاندیدا برای رقابت انتخابات ریاست جمهوری پاناما با یکدیگر به رقابت می‌پردازند؛ در حالیکه سه تن در صدر هستند.

این سه تن خوزه دومینگو آریاس، از حزب حاکم محافظه کار تغییر دموکراتیک، خوآن کارلوس ناوارو، از حزب چپ میانه انقلاب دموکراتیک و خوآن کارلوس وارلا، از حزب محافظه کار پانامینستا هستند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هر کدام از سه کاندیدای پیشرو دارای یک سوم حمایت رای دهندگان هستند.

یک مفسر پانامایی روز پنجشنبه نوشت: این تساوی در نظرسنجی‌ها باعث تنش‌های واضح در انتخابات کشور شده است و مبارزات انتخاباتی خصمانه خود بیانگر آن هستند.

برخی از این تنش‌ها از سوی ریکاردو مارتینلی، رئیس جمهوری کنونی پاناما به وجود آمده که توسط قانون اساسی این کشور از شرکت در این انتخابات منع شده است اما بدون توجه به این مساله همچنان در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کرده است.

همسر وی نیز به عنوان نامزد حزب حاکم در این رقابت شرکت دارد؛ اقدامی که از سوی بسیاری به عنوان تلاش برای برسر قدرت ماندن تعبیر شده است.

اگرچه این رقابت انتخاباتی باعث تهییج رای دهندگان شده است اما ناظران سیاسی معتقدند که هیچ یک از این سه کاندیدا نخواهند توانست در سیستم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تغییر اساسی ایجاد کنند.

انتهای پیام

کد N259265