تحولات سوریه/

دستور ایمن الظواهری به تروریستها در سوریه/68 کشته و زخمی در انفجارهای حماه

آفریقا و خاورمیانه

دستور جدید سرکرده القاعده به تروریستها در سوریه و کشته و زخمی شدن 68 نفر در انفجارهای حماه از جمله خبرهای این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایمن الظواهری سرکرده گروه القاعده به گروه تروریستی "جبهه النصره" دستور داد که درگیری با دیگر تروریستها در سوریه را متوقف کنند.

این دستور پس از آن صادر می شود که گروه های مختلف تروریستی در سوریه همچون "داعش" و جبهه النصره و ... به جان یکدیگر افتاده اند.

تلویزیون سوریه نیز گزارش داد که دو دستگاه خودرو بمبگذاری شده در شهرک های "جبرین" و "الحمیری" در حومه حماه منفجر شد. بر اثر این انفجار دست کم 18 نفر کشته و 50 نفر زخمی شدند که 11 نفر از افراد کشته شده را کودکان تشکیل می دهند.

از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند که مذاکره ارتش سوریه برای تخلیه بخش قدیمی حمص از حضور گروه های مسلح ادامه دارد. برخی گردانهای مسلح خواسته اند که با سلاحهای خود از این منطقه خارج شوند این در حالی است که دولت اصرار دارد افراد مسلح بدون سلاحهای خود بخش قدیمی حمص را ترک کنند.

افراد مسلح همچنین خواستار ضمانت برای تضمین خروجشان از بخش قدیمی شهر حمص شده اند و خواستار ضمانت سازمان ملل شده اند که دولت سوریه با این موضوع مخالف است.