مجلس در هفته آینده؛

12 عضو کابینه در کمیسیون های تخصصی حضور می یابند

کمیسیونها

تهران-ایرنا- 12 عضو کابینه هفته آینده در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور می یابند که در این بین 9 نفر از وزیران دولت قرار است به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار پارلمانی ایرنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از یک هفته تعطیلی صحن علنی هفته پرکاری را در کمیسیونهای مختلف پیش رو دارند،ˈمحمود حجتی ˈوزیر جهاد کشاورزی،ˈمحمود گودرزیˈ وزیر ورزش و جوانان،ˈعباس آخوندی ˈوزیر راه و شهرسازی، ˈعلی ربیعیˈ وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ،ˈسید محمود علویˈ وزیر اطلاعات،ˈعلی طیب نیاˈ وزیر امور اقتصادی و دارایی و ˈرضا فرجی داناˈ قرار است در هفته آینده به سوالات نمایندگان پاسخ دهند ضمن اینکه ˈمحمود واعظیˈ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ˈسید حسن قاضی زاده هاشمیˈ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ˈمحمد باقر نوبختˈ معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رییس جمهوری گزارشهایی به نمایندگان ارائه می کنند.

علاوه براین اعضای سه کمیسیون مجلس هفته آینده از نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید می کنند بر این اساس اعضای کمیسیونهای بهداشت ودرمانو نیز کمیسین صنایع و معادن روز دوشنبه و اعضای کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه از این نمایشگاه بین المللی بازدید می کنند.

** فانی و فرجی دانا در کمیسیون آموزش و تحقیقات

بر اساس این گزارش رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه جهت پاسخگویی به سؤالات حسین فتاحی نماینده شهربابک علیرضا زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر،امیرعباس سلطانی نماینده بروجن،قاسم جعفری نماینده بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه،قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور می یابد.

همچنین علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سؤالات شهباز حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر،سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان(دوفقره)،امیر خجسته نماینده همدان،محمدرضا امیری کهنوج نماینده کهنوج، منوجان و رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب، سیدمهدی موسوی نژاد نماینده دشتستان، محمد اربابی نماینده ایرانشهر، سرباز و دلگان،حسین فتاحی نماینده شهربابک در این کمیسیون حضور خواهد یافت.

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ارائه گزارش عملکرد جامعه المصطفی العالمیه و بررسی طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور را در دستور کار دارند. اعضای این کمیسیون روز دوشنبه هم نتایج سفر اعضای کمیسیون به استان سیستان و بلوچستان با حضور وزیران آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان را مورد بررسی قرار می دهند.

ادامه مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی و جمع بندی دراین خصوص با حضور معاونان پژوهشی وزاتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از برنامه های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در هفته آینده اعلام شده است.

** کمیسیون اجتماعی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه به منظور پاسخگویی به سؤالات نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار،علی محمد احمدی نماینده ایلام، ندیمی نماینده لاهیجان(دوفقره)،جعفری نماینده خلخال در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.

** کمیسیون اقتصادی

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی هم روز سه شنبه جهت پاسخگویی به سؤال آقایان نجف نژاد و قاضی پور نمایندگان بابلسر و ارومیه در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور می یابد.

همچنین علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان،بهروز نعمتی نماینده اسدآباد، محمدجواد نظری نماینده کردکوی،حسینی صدر نماینده خوی،قائید رحمت نماینده درود و ازنا،علی ایرانپور نماینده مبارکه،سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان(سه مورد)،امیر خجسته نماینده همدان،قاضی پور نماینده ارومیه(دو مورد)،محمدرضا رضائی نماینده جهرم،قاسم عزیزی نماینده شازند و اراک، ابراهیم کارخانه نماینده همدان، سید مسعود میرکاظمی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در این کمیسیون حاضر خواهد شد.

ادامه بررسی طرح تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی و ادامه بررسی لایحه منشور سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه وبررسی راهکارهای لازم در ارتباط با اقتصاد مقاومتی با مسؤولین سازمان امور مالیاتی و وزارت راه و شهرسازی از جمله برنامه های اعلامی کمیسیون اقتصادی مجلس در هفته آینده می باشند.

اعضای این کمیسیون روز چهارشنبه هم به منظور بازدید از توانایی های اقتصادی استان کرمان و بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و کارگزاران اقتصادی به این استان سفر می کنند.

** کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز سه شنبه جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:علیرضا زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر،مشترک 43نفر از نمایندگان،مشترک16 نفر از نمایندگان،حمید رسایی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر،مشترک5نفر از نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می یابد.

بررسی لایحه تصویب پروتکل حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی ناشی از منابع و فعالیتهای مستقر در خشکی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر و ادامه بررسی لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان(ایتا) از جمله برنامه های این کمیسیون در هفته پیش رو اعلام شده است.

** کمیسیون انرژی

گزارش رییس دیوان محاسبات کشور درخصوص تفریغ بودجه سال1391 در حوزه نفت با حضور مسؤولین و کارشناسان محترم وزارت نفت گزارش می دهد همچنین در این روز طرح یک شوری اصلاح ماده(132) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران با حضور کارشناسان محترم وزارت نفت، دیوان محاسبات کشور، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه هم بررسی طرح یک شوری اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید ملی را در دستور کار دارند.

ضمن اینکه کارگروه امور نیروی این کمیسیون روز سه شنبه بررسی پیش نویس طرح جامع انرژی با حضور کارشناسان محترم وزارتخانه های نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، سازمان انرژی اتمی، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور را ادامه می دهند.

** کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های کاری سال جاری کمیسیون،انتخاب و معرفی عضو ناظر شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد، رسیدگی به طرحهای استفساریه ماده(45) و بند(ب) ماده(65) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه، طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل،طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان رسمی - کارگری به رسمی یا پیمانی و ارائه گزارش مربوط به ارز دو پایه ای از سوی کارشناس ذی ربط از برنامه های کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در هفته پیش رو اعلام شده است.

همچنین محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور جهت ارائه گزارش مربوط به اقدامات به عمل آمده پیرامون آمایش سرزمین روز سه شنبه در این کمیسیون حضور می یابد.

** کمیسیون بهداشت و درمان/ مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر گزارش می دهند

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه گزارش مسؤولین محترم ستاد مبارزه با موادمخدر درخصوص اقدامات انجام شده توسط ستاد در حوزه مبارزه با موادمخدر و روان گردان ها رااستماع می کنند.

بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده(17) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و اصلاح برخی از مواد قانون تأمین اجتماعی،بررسی لایحه تشکیل شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور،بررسی طرح الحاق رشته بهداشت دهان و پرستاری دندانپزشکی به بهداشت کاران دهان و دندان وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر برنامه های اعلامی این کمیسیون در هفته پیش رو اعلام شده است.

اعضای این کمیسیون روز دوشنبه از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید می کنند ضمن اینکه نشست مشترک اعضای محترم کمیسیون با وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وی در محل وزارتخانه دیگر برنامه اعلام شده این کمیسیون در روز دوشنبه می باشد.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روز سه شنبه گزارش وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص معضلات بخش درمان سوانح و سوختگی کشور و نحوه تخصیص و هزینه کرد بودجه سال1393 بخش سلامت را استماع می کنند ضمن اینکه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت پاسخگویی به سؤالات علی ایرانپور نماینده مبارکه(یک فقره) و قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد(یک فقره) در این کمیسیون حضور می یابد.

** کمیسیون صنایع و معادن

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم روز یکشنبه ادامه برررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی(ثبت اختراعات صنعتی و علائم تجاری) را در دستور کار دارند اعضای کمیسیون روز دوشنبه از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید می کنند و روز سه شنبه گزارش محود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص راهکارهای اجرائی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را استماع خواهند کرد.

** کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران روز یکشنبه با دستگاه های اجرائی ذی ربط در راستای منویات مقام معظم رهبری با موضوعیت اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال 1393 تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نشست برگزار می کنند.

روز سه شنبه هم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی به سؤالات مهرداد بذرپاش نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به نمایندگی از سؤال کنندگان، حمید رسائی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به نمایندگی از سؤال کنندگان، موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، مشهدی عباسی نماینده دماوند و فیروزکوه به نمایندگی از سؤال کنندگان، میرهادی قره سیدرومیانی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو به نمایندگی از سؤال کنندگان، ابراهیم نکو نماینده رباط کریم در این کمیسیون حضور می یابد.

** کمیسیون فرهنگی

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس روز یکشنبه را برای بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتخاب کرده اند.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان روز سه شنبه جهت پاسخگویی به سؤالات غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام(دوفقره)، احمد بخشایش نماینده اردستان(دو فقره)،محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در این کمیسیون حضور می یابد همچنین اعضای این کمیسیون در این روز گزارش ستاد مبارزه با موادمخدر را استماع می کنند.

** کمیسیون قضائی و حقوقی

بررسی لایحه نحوه اجرای محکومیتهای مالی(اعاده شده از شورای نگهبان)،بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی، بررسی لایحه اصلاح قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تصدیق رسمی اسناد دولتی بیگانه از جمله برنامه های علام شده کمیسیون قضایی و حقوقی در روز یکشنبه می باشد.

بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی(ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری) و بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین از دیگر برنامه های اعضای این کمیسیون در هفته پیش رو می باشد.

** کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی روز سه شنبه جهت پاسخگویی به سؤالات، کمال علیپورخنکداری نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار(به نمایندگی از7 نماینده)،حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده دماوند و فیروزکوه، امیرعباس سلطانی نماینده بروجن(سه فقره سؤال هر کدام به نمایندگی از تعدادی نمایندگان)،ابراهیم کارخانه نماینده همدان و فامنین، احمد شوهانی نماینده ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملکشاهی، محمد فیروزی نماینده نطنز و قمصر،عباس مقتدایی نماینده اصفهان،غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام، تایباد و باخزر در این کمیسیون حضور خواهد یافت.

اعضای کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی روز یکشنبه بررسی طرح نجات و احیاء دریاچه ها و تالاب های کشور را در دستور کار دارند.

رأی گیری نهایی لایحه تصویب پروتکل(تشریفات) حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی ناشی از منابع و فعالیت های مستقر در خشکی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر،ادامه بررسی طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه های روغنی و انتخاب 12 نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل ها و منابع طبیعی از دیگر برنامه های این کمیسیون در هفته پیش رو اعلام شده است.

اعضای کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی روز یکشنبه از تأسیسات نفتی و پتروشیمی عسلویه بازدید می کنند

نشست با وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره سبدکالا و اشکالات وارده بر آن که موضوع شکوائیه جمعی از نمایندگان مجلس بود نیز روز سه شنبه در این کمیسیون برگزار می شود.

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی هم روز دوشنبه نحوه اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت نفت با حضور وزرای محترم امور اقتصادی و دارایی و نفت را مورد بررسی قرار می دهند

کمیسیون مشترک طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را در دستور کار دارند

کمیسیون مشترک اساسنامه سازمان ملی استاندارد ایران هم طی روزهای یکشنبه و دو شنبه هفته آینده طرح یک شوری تأسیس سازمان ملی استاندارد ایران با حضور نمایندگان مجلس، مسؤولین و کارشناسان محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد ایران، دیوان محاسبات کشور، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، مرکز پژوهشهای مجلس و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی را مورد بررسی قرار می دهند.

سیام(5)**2021**1599
کد N256926