آیت الله هاشمی رفسنجانی:

اقلیتی افراطی به دنبال تامین اهداف باندی خود با سوءاستفاده از مفاهیم مقدس هستند

سیاست داخلی

منظور تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می‌گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می‌دانیم که با عملکرد درست دل‌ها را تسخیر می‌کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش برای پیشرفت کشور و تسهیل امور مربوط به مردم را ضروری دانست و گفت: هر وقت که نظام برای تقویت جایگاه خویش فراخوان می‌دهد، مردم با شوق و اشتیاق می‌آیند و دفاع از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می‌دانند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز (چهارشنبه) در دو دیدار جداگانه با مسئولان استان قزوین و مسئولان سازمان ثبت احوال کشور، با تأکید بر اصالت تفکر اسلامی و مقبولیت آن نزد اکثریت جامعه، اظهار کرد: اقلیتی افراطی همیشه فرصت‌طلبی می‌کنند و می‌خواهند با سوءاستفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین سازند.

وی با یادآوری تندروی‌هایی که از اوایل انقلاب تاکنون انجام شده است، تاکید کرد: افراط و تفریط وجه مشترک افکار و رفتار آنهاست که در همه جناح وجود دارند.

هاشمی رفسنجانی بحث صدور انقلاب را مصداقی برای فهم نادرست افراطیون از شعارهای جامعه دانست و گفت: منظور تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می‌گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می‌دانیم که با عملکرد درست دل‌ها را تسخیر می‌کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اهداف تأسیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، تصریح کرد: هریک از دانشجویان خارجی آن دانشگاه می‌توانستند سفیر تمدن ایران و فرهنگ اسلامی در کشورهای خود باشند که متأسفانه این مهم به دلیل دلایل روشن و قابل حل محقق نشده است.

وی در پاسخ به اظهار تشکر مسئولان قزوین که استان شدن آن را هدیه دولت سازندگی به مردم آن خطه می‌دانستند، گفت: با آگاهی کامل و مشاوره با کارشناسان تشخیص دادیم که قزوین ظرفیت یک استان خوب و موفق را دارد و اعلام رسمی آن حق مردم قزوین بود.

در آغاز دیدار اول که استاندار، آیت‌الله تاکندی و جمعی از مسئولان و روحانیون قزوین حضور داشتند، ابتدا آقای مرتضی روزبه استاندار قزوین، گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان داد و سپس دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین با بیان آمار دانشجویان داخلی و خارجی و ظرفیت‌های علمی و آموزشی آن برای افزایش جذب دانشجویان خارجی به بیان برخی موانع و مشکلات پرداخت.

ارائه گزارشی از برنامه سازمان ثبت احوال برای تعویض کارت‌های ملی

در دیدار دوم نیز محمد ناظمی اردکانی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت کشور و برنامه‌های این سازمان برای تعویض کارت‌های ملی به کارت‌های هوشمند که قابلیت‌های زیادی برای تمرکز اطلاعات و آمار کشور خواهد داشت، بیان کرد و گفت: با دسترسی به اطلاعات متمرکز و جامع‌تر، مسیر برای تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها کلان هموارتر می‌شود.

کد N256622