با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت

تکذیب خبر گلایه هاشمی رفسنجانی از دولت یازدهم

دولت,رسانه,رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني,مجمع تشخيص مصلحت نظام

دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انتشار اطلاعیه‌ای، برخی خبرسازی‌ها مبنی بر گلایه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند کار دولت یازدهم را از اساس کذب خواند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این اطلاعیه ضمن یادآوری نامگذاری امسال به نام «فرهنگ»، تاکید شده است: امیدواریم خبرسازان از نتیجه‌ای که پس از هشت سال تخریب شخصیت اصیل نظام گرفتند، درس بگیرند و بیش از این «آب به غربال نپیمایند.»

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

«اخیراً سایت خبری جهان نیوز با رؤیاپردازی روی به خبرسازی جعلی و شایعه‌سازی آورده که مصداق کامل افراط است.

این سایت در «اخبار کوتاه و ویژه» به نقل از منبعی مجهول‌الهویه از اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمعی واهی، ابتدا اقدام به خبرسازی و شایعه‌پراکنی کرده و سپس به تحلیل این خبر خودساخته و جعلی پرداخته تا در وهله اول به اهداف خود برسد و در مرحله بعد خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌ها و جراید همسو تهیه نماید.

این سایت خبری وابسته به جناحی شناخته شده که عملکرد آن در حمایت از دولت گذشته کاملاً مشهود است، پس از ناکامی در تخریب و القای شایعات علیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، این بار با توسل به جعل خبر و شایعه‌سازی اقدام به نقل قولی کاذب و بی‌اساس از جلسه‌ای نامعلوم و منبعی نامعلوم‌تر با هدف القای جدایی و گلایه‌مندی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از رئیس‌جمهور محترم (دولت یازدهم) می‌کند و ناشیانه با ادبیاتی خارج از عرف رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادعا می‌کند که ایشان از کند و تنبل بودن دولت جدید گلایه کرده و خطر حضور مجدد آقای احمدی‌نژاد را گوشزد کرده است؛ در صورتی که این خبرسازی و شایعه‌پراکنی از اصل کذب محض و بی‌اساس است.

متأسفانه این شیوه نادرست در سالی دنبال می‌شود که از سوی مقام معظم رهبری مزیّن به «فرهنگ» است و متأسفانه جامعه شاهد رفتاری ضدفرهنگ، مخصوصاً در حوزه رسانه‌ای می‌باشد که امانتداران امکانات کشور می‌توانستند - و هنوز هم می‌توانند - منادی این اصل اصیل اسلامی و انقلابی باشند.

اقلیتی انگشت‌شمار که تریبون‌های رسانه‌ای خود را با پول بیت‌المال نیز اداره می‌کنند، به جای صداقت رسانه‌ای که رسالت آنها در جهت افزایش آگاهی جامعه از طریق خبررسانی و خبرنگاری است، به خبرسازی روی آورده‌اند و برآنند تا با القای اختلاف بین مسئولان، اکثریت جامعه را نا امید و در همراهی با مسئولین مردد نمایند.

اگرچه پیگیری قضایی این‌گونه دروغ‌پراکنی‌ها حق قانونی این دفتر است، بار دیگر با توصیه دست‌اندرکاران سایت‌ها و جراید افراطی به دوری از تهمت زدن و دروغ‌پردازی و رعایت اخلاق، انصاف، ادب و فرهنگ اسلامی، تأکید می‌شود که اصل برگزاری چنین جلسات و طرح چنین مباحثی از اساس کذب است و امیدواریم خبرسازان از نتیجه‌ای که پس از 8 سال تخریب شخصیت اصیل نظام گرفتند، درس بگیرند و بیش از این «آب به غربال نپیمایند.»

اصولاً از روزهای ابتدای سال جاری، افراطیون و انحرافیون، سیاست جعل و دروغ‌پردازی و سپس تحلیل‌های ناصواب را در دستور کار خود قرار داده‌اند که البته ما مجموعه‌ای از این دروغ‌ها و عوامل جعل و ریشه‌های آن را در اختیار داریم که به موقع در اختیار مردم خواهیم گذاشت. تا سیه‌روی شود هرکه در او غش باشد. همانگونه که قبلاً اتفاق افتاد.

محمد هاشمی»

انتهای پیام

کد N256531