در جلسه امروز هیات دولت؛

آیین نامه ساماندهی حمل و نقل عمومی روستایی تصویب شد

هیات دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مهمترین مسایل کشور پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب رسید. همچنین آیین نامه ساماندهی حمل و نقل عمومی روستایی با هدف ارتقای شاخص های توسعه روستایی در کشور و حمایت از گسترش کشاورزی صعتی و صنایع روستایی، در جلسه امروز هیات وزیران تصویب شد.

بر اساس این آیین نامه، مدیریت حمل و نقل عمومی روستاهای واقع در خارج از حریم شهرها بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در روستاهای واقع در حریم شهرها بر عهده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور است و با استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی انجام می گیرد.

در این آیین نامه، مقررات مربوط به مدیریت نرخ گذاری حمل و نقل عمومی روستایی، نحوه پلاک گذاری ناوگان حمل و نقل روستایی توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و تحت پوشش قرار گرفتن محدوده حمل و نقل روستایی توسط این نیرو پیش بینی شده است.

بر اساس یکی دیگر از مصوبات هیات وزیران، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پیله تر ابریشم در سال ۱۳۹۳ به میزان یکصد و سی هزار ریال تعیین گردید.

همچنین به منظور حمایت از کشاورزان و افزایش تولید محصول چغندر قند و ایجاد زمینه های افزایش تولید شکر در داخل کشور، مقرر شد تا در خرید تضمینی چغندر قند علاوه بر پرداخت قیمت خرید تضمینی تعیین شده به میزان هر کیلوگرم دو هزار و یکصد ریال ، مبلغ سیصد ریال به عنوان کمک هزینه حمل و نقل در هر کیلوگرم به کشاورزان پرداخت شود.

انتهای پیام

کد N256066