بیانیه شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی به مناسبت روز معلم

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي,معلم

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه 12 اردیبهشت - سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم - با صدور بیانیه‌ای این روز را به مردم و بویژه معلمان، دانش‌آموختگان، فرهنگیان، مربیان و اساتید کشور تبریک و تهینت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«قسم به "نون و القلم" که نون نام نور علم و ناصر حق و لوح خداست و قلم که کاتب علم و محقق نور است و تا ابد در لوح محفوظ خواهد بود و قسم به "اقراء باسم ربک الذی خلق. خلق الانسان من علق. اقراء و ربک الاکرم . الذی علم بالقلم . علّم الانسان ما لم یعلم..." و قسم به هنگامی که بشر نمی‌دانست و معلم اول، خداوند علیم، او را با قلم؛ علم و قدرت تکلم و نوشتن آموخت و به معارف و علوم خود دل او را روشن و منور ساخت و از روح الهی و قدسی خود در او دمید و پس از آن، خاک آدم را با آب محبتش سرشت و مهر خود را در دلش ساری و جاری ساخت.

"روز معلم"، روز بزرگداشت عشق و ایثار و تجلیل از "گمنامان نام آشنای عرصه علم و ادب" است همانانی که نور علم و ایمان را جرعه جرعه در سرزمین تف دیده عقول ناقص بشری و جان تشنه بشریت در طول تاریخ جاری کرده و خود لحظه لحظه ‌سوختند و با دانش خویش، جامعه را ساختند و فردایی بهتر و با شکوه‌تر را نوید دادند.

معلمی شغل نیست، عشق است، ذوق است، ایثار و فداکاری است، معلمی هنری است که با در هم آمیختن عشق و علم و ادب، جامعه‌ای را می‌سازد و بشر را از حضیض ذلت به اوج عزت وکرامت انسانی و به جایگاهی والا می‌رساند.

استاد علامه، فیلسوف عالی‌مقام، دانشمند وارسته، عالم عامل آیت‌الله شهید مرتضی مطهری(ره) همچون نگین انگشتری در عصر خود نورافشانی نمود و با همت بلند و اراده پولادین سعی در اصلاح و تربیت جهان اسلام و ابناء بشر داشت، او که در حکمت مطهر و اندیشه تابناکش از اسلام ناب محمدی (ص) الگو گرفته و از آبشخور عرفان و دستورات و سنن نبی مکرم اسلام و ائمه هدی (علیهم‌السلام) بهره‌های وافر برده خود در اندک زمانی به الگویی برتر برای جهان اسلام بدل گشت.

ایشان سرانجام مورد هدف کین خشم و نفرت دشمنان قسم خورده‌ی اسلام و گرگهای سیلی‌خورده‌ی از انقلاب اسلامی، همان منافقان کوردلی که همچون خفاشان شب پرست تاب تحمل تابش انوار حکمت مطهر و بیان حق و منطق علمی استاد را نداشتند، قرار گرفت، امّا شهادت استاد علامه مطهری نه تنها از میزان نفوذ کلام و تشعشع انوار و اندیشه‌های منوّرش در سطح ملی و بین‌المللی نکاست بلکه وی را به عنوان الگویی همیشه زنده و تأسی‌پذیر برای بشریت در تمامی ادوار و اعصار و چراغ هدایتگری صادق تا ابدیت تاریخ جاویدان ساخت که تا تاریخ رقم می‌خورد گستره هدایت و حکمت استاد تا انتهای زمان و مکان امتداد یابد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و قدردانی از همه خدمات صادقانه و خالصانه قشر فرهنگی و فرهیخته کشور که رسالت خطیر تعلیم و تعلم فرزندان برومند این مرز و بوم را بر عهده داشته، بیان می‌دارد که بایستی همگام با پیشرفت دانش‌های به روز بشری با توجه به حکمت مطهر و افق تربیتی استاد مطهری و اندیشه‌های تابناک اسلام ناب محمدی(ص) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همراه با عزمی ملی، همتی والا، تلاشی مضاعف و مدیریت جهادی، انسان‌هایی خودباور، خلاق، متفکر، متعهد و متخصص را به جامعه تحویل داده و در رشد کمی و کیفی نیروی انسانی که مهم‌ترین سرمایه ملی و اجتماعی هر کشوری محسوب می‌گردد، نقشی اساسی خود را ایفا نمایند.

به خصوص در سالی که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با نام سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده انتظار دارد، مسئولان امر فرهنگی - تربیتی، به عنوان بزرگترین دانشگاه به این نکته که مهمترین و بزرگترین سرمایه ملی هر کشوری نیروی کار متعهد و متخصص آن است و اینکه بایستی برای تربیت چنین نسل و سرمایه‌ای راهبردی مؤثر و برتر ارائه و الگویی روشمند و مناسب انتخاب کرده و به بافت فرهنگی و کلان تعلیم و تربیت توجه جدی نمایند.»

انتهای پیام

کد N254532