دستیار پوتین: تحریم های آمریکا سران روسیه را منسجم تر می کند

آمریکا,تحریم

مسکو- ایرنا- ˈآندره بلائوسوفˈ دستیار رییس جمهوری روسیه گفت که تحریم های آمریکا علیه مقام های روسیه، سران این کشور را منسجم تر می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری روسی اینترفاکس، بلائوسوف روز سه شنبه گفت: این تحریم ها مقامهای روس را یکپارچه تر خواهد کرد.

وی افزود: آمریکا این واقعیت را درک نمی کند که با این اقدامات خود وضعیتی را به وجود آورد که سران روسیه و نخبگان سیاسی این کشور به بالاترین سطح انسجام و یکپارچگی در 15 سال اخیر رسیده اند.

دستیار رییس جمهوری روسیه ادامه داد: بنظر می رسد ساختار روانی ما به صورتی بنا شده است که نیاز به عامل منفی خارجی داریم تا انسجام بیابیم.

بلائوسوف گفت: هر قدر تحریم ها را تشدید کنند همبستگی مقامهای ارشد روس نیز افزایش خواهد یافت.

وی همچنین تاثیر تحریم های آمریکا بر روند رشد اقتصاد روسیه و خروج سرمایه از این کشور و ارزش برابری روبل روسیه در برابر ارزهای خارجی را کم اهمیت خواند.

بلائوسوف توضیح داد: در کوتاه مدت ممکن است تحریم ها بر روسیه تاثیراتی داشته باشند اما بعید به نظر می رسد در برنامه درازمدت و سالانه تاثیر بگذارند.

آمریکا روز دوشنبه هفت نفر از مقام های ارشد روس و 17 شرکت روسی از جمله شرکت دولتی ˈروس تکˈ (دست اندرکار فناوری های فضایی) را تحریم کرد.

این تحریم ها به خاطر سیاست های روسیه در قبال مساله اوکراین به ویژه الحاق شبه جزیره کریمه وضع شده است.

روابط روسیه و آمریکا در دوماه اخیر تیره شده است و سران آمریکا چند بسته تحریمی علیه روسیه اعمال کرده اند.

روسیه نیز تاکنون در پاسخ به تحریم های آمریکا، شماری از مقام های این کشور را از سفر به روسیه منع کرده و حساب های بانکی آنها نیز در این کشور مسدود اعلام شده است.

اروپام/2242**۵۱۸ **1010
کد N253885