کانادا در تبعیت از آمریکا روسیه را تحریم کرد

آمریکا اروپا

نخست وزیر کانادا از اعمال تحریم های جدید این کشور علیه 9 مقام و دو بانک روسی به واسطه ادامه بحران اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی نیوز، "استفان هارپر" از تحریم 9 مقام و دو بانک روسی خبر داد. این اقدام کانادا همزمان با اقدام آمریکا و اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه انجام شده است.

نخست وزیر کانادا همچنین اعلام کرد که محدودیت هایی نیز در زمینه ممنوعیت ورود مقامات و شخصیت های روسی به این کشور اعمال خواهد شد.

هارپر با انتشار بیانیه ای در این رابطه اعلام کرد: دولت ما به صراحت اعلام می کند که هر گونه اقدام بیشتر برای بی ثبات کردن اوکراین با پیامدهای منفی مواجه خواهد شد.

در همین رابطه آمریکا و اتحادیه اروپا نیز دیروز دوشنبه به دلیل ادامه مداخله مسکو در بحران اوکراین تحریمهای جدیدی علیه روسیه وضع کردند که افراد و شرکتهای نزدیک به حلقه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، را در بر می گیرد.

بر اساس این گزارش تحریمهای آمریکا علیه هفت مقام و ۱۷ شرکت روسی که نزدیک به افراد حلقه پوتین هستند وضع شده است تا برای کاهش تنشها در اوکراین فشار بیشتری بر روسیه وارد شود. علاوه بر آن صادارت فناوری های برتر در بخش نظامی نیز به روسیه ممنوع شده است.

همزمان اتحادیه اروپا محدودیتهایی برای صدور ویزا و ضبط دارایی های ۱۵ نفر دیگر که گفته می شود در ایجاد نا‌آرامی ها در اوکراین دست دارند اعمال کرده است.

اعمال مجازاتهای جدید علیه روسیه در واکنش به آنچه غرب عدم رعایت مفاد توافقنامه ژنو برای پایان دادن به بحران اوکراین خوانده است صورت می گیرد.