سفر هیات حقیقت‌یاب سازمان همکاری‌های اسلامی به جمهوری‌ آفریقای مرکزی

وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان بخشی از یک ماموریت حقیقت‌یاب سازمان همکاری‌های اسلامی در جمهوری آفریقای مرکزی امروز (سه‌شنبه) به این کشور بحران زده سفر می‌کند.

وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان بخشی از یک ماموریت حقیقت‌یاب سازمان همکاری‌های اسلامی در جمهوری آفریقای مرکزی امروز (سه‌شنبه) به این کشور بحران زده سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، این سفر احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در حالی انجام می‌شود که دست کم 22 تن در خشونت‌های چند روز اخیر در جمهوری آفریقای مرکزی کشته شدند. این حمله در منطقه نانگا بوتویلا در 450 کیلومتری شمال پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی رخ داد.

این سفر وزیر خارجه ترکیه به جمهوری آفریقای مرکزی در حالی انجام می‌شود که مقامات این کشور آفریقایی که از حمایت صلح‌بانان فرانسوی و اتحادیه آفریقا برخوردارند، همچنان با چالش‌ احیای صلح و ثبات در این کشور مواجه هستند.

در همین حال سازمان همکاری‌های اسلامی در حال اعزام 14 نماینده به جمهوری ‌آفریقای مرکزی تحت یک ماموریت حقیقت‌یاب است تا با مسلمانان این کشور ابراز همبستگی کرده و به آغاز مذاکرات صلح در این کشور آفریقایی کمک کند.

سازمان همکاری‌های اسلامی اعلام کرد که این نمایندگان برای سه روز در پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی خواهند بود. وزیر خارجه گینه ریاست این هیات را برعهده دارد.

گزارش شده است که در این هیات داوود اوغلو و وزرای خارجه ده‌ها کشور عضو سازمان همکاری‌های اسلامی حضور خواهند داشت.

نمایندگان این هیات قرار است با رئیس جمهوری موقت، نخست‌وزیر و وزیر خارجه جمهوری آفریقای مرکزی دیدار کنند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز اخیرا به جمهوری آفریقای مرکزی رفته بود تا در جریان جدیدترین تحولات این کشور قرار بگیرد.

به دلیل خشونت‌ها در جمهوری‌ آفریقای مرکزی یک چهارم 6 / 4 میلیون نفر از جمعیت این کشور از خانه‌های خود گریخته‌اند، شماری از این افراد در داخل آواره شده‌اند و شمار دیگر نیز به کشورهای همسایه از جمله کامرون گریخته‌اند.

انتهای پیام

کد N252312