در دیدار با وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه؛

روحانی: نیکاراگوئه زمینه حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران ایرانی را فراهم کند

سیاسی

رییس‌جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در دیدار ساموئل سانتوز لوپز، وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه، روابط ایران و نیکاراگوئه را نشأت گرفته از ریشه‌های عمیق فرهنگی دانست و بر توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار اساس سیاست های جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه را بر پایه استقلال و ایستادگی در برابر قدرت های مداخله‌گر عنوان کرد و گفت: دو کشور در دو منطقه حساس جهان قرار داشته و همواره در مجامع بین المللی در کنار یکدیگر بوده اند.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه زمینه های فرهنگی روابط ایران و نیکاراگوئه، گسترش مناسبات همه جانبه را طلب می کند، اظهار امیدواری کرد تا روابط دو کشور در همه زمینه ها از جمله موضوعات اقتصادی و فرهنگی گرم‌تر و صمیمی‌تر بوده و بیش از پیش گسترش یابد.

روحانی همچنین با تجلیل از تلاش دولت نیکاراگوئه برای ایجاد و حفظ امنیت و ثبات در این کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اینکه مردم و دولت نیکاراگوئه بتوانند در شرایط ثبات و امنیت فعالیت های خود در راستای توسعه و شکوفایی این کشور را به پیش ببرند، اهمیت قائل است.

رییس‌جمهوری همچنین با استقبال از حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران ایرانی در نیکاراگوئه گفت: باید اطلاعات کافی در خصوص زمینه های مناسبی که در نیکاراگوئه برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران ایرانی وجود دارد، در اختیار آنان قرار گیرد.

ساموئل سانتوز لوپز وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور کشورمان و مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مسئولان ایرانی خواستار توسعه روابط همه جانبه ایران و نیکاراگوئه شد.

وی همچنین با تشریح زمینه های مناسب فعالیت سرمایه گذاران خارجی در نیکاراگوئه خواستار حضور شرکت ها و سرمایه گذاران ایرانی در این کشور شد.

انتهای پیام

کد N251562