۰
در سال گذشته انجام شد

پاسخگویی به بیش از دو و نیم میلیون سؤال شرعی در حرم مطهر رضوی

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی گفت: طی سال گذشته به 2 میلیون و 631 هزار سؤال شرعی در حرم مطهر رضوی پاسخ داده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان هاشمی درباره نحوه پاسخگویی به سؤالات شرعی گفت: پاسخگویی به سؤالات شرعی از طریق دفاتر واقع در اماکن متبرکه رضوی، سامانه تلفنی 32020 و سامانه پیامکی 30002020 صورت گرفت.

وی تعداد سؤالات شرعی پاسخ داده شده در دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی اماکن متبرکه رضوی را یک میلیون و 123 هزار سؤال عنوان کرد و افزود: پاسخگویی به سؤالات در این دفاتر به صورت شبانه‌روزی انجام شد.

هاشمی با بیان اینکه به یک میلیون و 318 هزار سؤال شرعی به صورت تلفنی پاسخ‌ داده شد، افزود: اداره پاسخگویی آستان قدس رضوی، علاوه بر ایجاد دفاتر پاسخگویی در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی برای رفاه هرچه بیش‌تر زائران و دسترسی آسان‌تر آنان به اطلاعات مورد نیاز، سامانه تلفنی 32020-0511 را راه‌اندازی کرده است.

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی در ادامه گفت: مراجعان به دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی و سامانه تلفنی 32020 و سامانه پیامکی 30002020 پاسخ سؤالات شرعی خود را براساس فتوای مرجع تقلیدشان توسط کارشناسان متبحر حوزه علمیه دریافت ‌کرده‌اند.

وی با اشاره به پاسخگویی پیامکی به سؤالات دینی زائران و عموم افراد اظهار کرد: با توجه به اهمیت پاسخگویی به مسائل شرعی، این اداره همه روش‌های ممکن را برای این مهم به کار بسته است که ارائه پاسخ به صورت پیامکی و از طریق سامانه 30002020 نیز یکی دیگر از این روش‌هاست.

هاشمی با بیان اینکه در سال گذشته به 190 هزار سؤال شرعی به صورت پیامکی پاسخ داده شد، بیان کرد: افرادی که سؤالات شرعی خود را به سامانه پیامکی 30002020 ارسال کردند، در کمتر از 24 ساعت پاسخ سؤالات برای آنها ارسال شده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.