نتانیاهو با توهین به ایران:

قدرتهای جهانی تسلیم ایران نشوند/فعالیت هسته ای تهران را متوقف کنید

ایران در جهان

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با تحریف تاریخ و توهین وقیحانه به جمهوری اسلامی ایران با هدف منحرف کردن نگاهها از جنایات ضد بشری صهیونیستها، از رهبران کشورهای جهان خواست اشتباهی که در دهه 1930 میلادی در مورد نازی ها مرتکب شده بودند درباره ایران تکرار نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، "بنیامین نتانیاهو" که در مرکز "یاد واشیم" (قربانیان هلوکاست) سخن می گفت در ادامه از رهبران جهان خواست تا با درس گرفتن از وقایع دهه 1930 میلادی، در رویارویی با ایران، واقعیت را آنگونه که هست و نه آنگونه که دوست دارند در نظر بگیرند.

به نوشته جروزالیم پست، به نظر می رسید که نتانیاهو در سخنرانی شب گذشته خود ابتدا درباره توافق فتح و حماس و مذاکرات سازش صحبت کند، اما به سراغ موضوع هسته ای ایران رفت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه فرافکنی های خود گفت : ما نیازمند آن هستیم که تهدیدها را به موقع شناسایی کرده و به موقع اقدام کنیم. و دقیقا به همین دلیل است که من سالهاست از جهانیان می خواهم تا از وقایع هلوکاست درس بگیرند.

وی در ادامه به برنامه آلمان نازی در مورد یهودیان اشاره کرد و گفت : در آن زمان آلمان نازی سال به سال به قدرت نظامی خود افزود، تبلیغات ضد یهودی را افزایش داد و سپس به یهودیان حمله کرد.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنرانی خود مدعی شد : ایران خواهان نابودی ماست. این کشور در حال غنی سازی اورانیوم در انبارهای زیرزمینی‌ اش است . این کشور در حال به دست آوردن موشک های بین قاره ای است که قادرند کلاهک های هسته ای حمل کنند و این خطری است که کل دنیا را تهدید می‌کند. جامعه جهانی باید از ایران بخواهد تا به طور کلی از فعالیت هسته ای خود دست بکشد.

نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی از قدرتهای جهانی خواست تا به خاطر پرهیز از مقابله با تهران، به هر بهایی تسلیم نشوند.