گزارش وزارت بهداشت از برنامه تحول نظام سلامت در هیات دولت بررسی شد

گزارش وزارت بهداشت

تهران- ایرنا- گزارش وزارت بهداشت از برنامه تحول نظام سلامت در سال جاری در جلسه عصر امروز(شنبه) هیات دولت بررسی شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز هیأت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، مهم ترین مسایل و مباحث روز کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در اجرای تعهدات دولت به مردم و اجرای شایسته خدمات بخش سلامت در مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جلسه گزارشی از برنامه تحول نظام سلامت در سال جاری را به هیأت وزیران ارایه کرد.

در این گزارش، جزئیات برنامه کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشریح شد. براساس آن، پرداخت مستقیم بیماران بستری شده در بیمارستان های دولتی تا میزان 10 درصد هزینه ها و جلوگیری از ارجاع بیماران برای خرید دارو، لوازم مصرفی پزشکی و خدمات تشخیصی درمانی به خارج از بیمارستان تعهد شده است.

حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم با هدف ارتقای کیفیت خدمات سلامت در مناطق محروم و افزایش دسترسی مردم به خدمات و مراقبت های سلامت و جذب ماندگاری متخصصان در این مناطق از دیگر برنامه های تحول در نظام سلامت است.

بر اساس این برنامه، ارایه این خدمات به صورت 24 ساعته، در ایام تعطیل و همچنین عدم دریافت هرگونه وجهی از بیماران، خارج از روال رسمی صندوق بیمارستان تضمین می شود.

چگونگی حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان های وابسته با هدف بهره مندی به هنگام مردم از خدمات درمانی، حضور دایم پزشکان متخصص در مراکز درمانی، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت، ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حمایت در تامین هزینه بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند و ترویج زایمان طبیعی نیز از دیگر برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تحول در نظام سلامت کشور است.

شبد** 2023
کد N249269