محاکمه سیف الاسلام قذافی از طریق اتاق مداربسته

خبرگزاری تسنیم نوشت:

 منابع خبری اعلام کردند که فرزند دیکتاتور سابق لیبی، امروز برای اولین بار از طریق اتاق مدار بسته محاکمه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بوابه الشرق، «سیف‌الاسلام قذافی» پسر «معمر قذافی» دیکتاتور سابق لیبی امروز یک‌شنبه (7 اردیبهشت) برای اولین بار همراه با 36 متهم دیگر از طریق یک اتاق مدار بسته در شهر الزنتان محل حبسش، در دادگاه محاکمه اش در شهر طرابلس، حضور یافت.

در این دادگاه همچنین تعدادی از مقامات بلندپایه رژیم سابق از جمله «عبدالله السنوسی» رئیس دستگاه اطلاعات، «ابو زید دورده» رئیس دستگاه امنیت خارجی و «البغدادی‌المحمودی» نخست‌وزیر اسبق لیبی نیز حضور یافتند.

علاوه بر «سیف الاسلام قذافی» گروهی دیگر از متهمان زندانی شده در شهر الزنتان، از جمله «منصور ضو» رئیس گارد ملی لیبی نیز از طریق اتاق مدار بسته در این دادگاه حضور یافت.

پارلمان لیبی اخیرا به دلیل دشواری برقراری امنیت عملیات انتقال «سیف الاسلامی قذافی» از شهر الزنتان به طرابلس و مسافت 170 کیلومتری بین الزنتان تا طرابلس، مجبور شد قانونی را به تصویب برساند که به موجب آن امکان محاکمه وی از طریق اتاق مدار بسته وجود دارد.

اشخاص نامبرده با اتهاماتی همچون کشتار تظاهرات کنندگان در جریان انقلاب 17 فوریه 2011 میلادی، کشتار دسته جمعی و ایجادفتنه بین مردم لیبی و گسستن بافت اجتماعی آنها روبرو هستند.

4949

کد N248998