مصلحی:رویش و ریزش، طبیعت حرکت در مسیر ولایت است

سیاسی

وزیر سابق اطلاعات با بیان این‌که باید مراقب چهره‌های منافق برای ضربه نزدن به روند پیشرفت جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم گفت: رویش و ریزش، طبیعت حرکت در مسیر ولایت است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در گردهمایی سیاسی پایوران ستاد سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) با اشاره به آیات شریفه 51 تا 56 سوره مبارکه مائده، به تشریح معنا و مفهوم ولایتمداری پرداخت و اظهارکرد: ولایتمداری به معنای این نیست که 75میلیون نفر همگی همراه باشند.

مصلحی، افزود: آیا هرآنچه حضرت امام خمینی(ره) در زمان حیات خویش می فرمودند؛ به آن عمل می شد؟ پس جام زهر به چه دلیل بود؟

به گفته وی، همان گونه که شعار توحیدی اسلام؛ «لا اله الا الله» اولش سلبی است، دو نوع ولایتمداری هم داریم که اولی سلبی و دیگری ایجابی و اثباتی است.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: در همه مباحث اسلام، اول سلب قرار گرفته، در مسایل اخلاقی نیز؛ تخلیه و تزکیه مقدم قرار داده شده است.

مصلحی به مسئله نفاق در مسیر حرکت انسان ها اشاره کرد و با اشاره به سرنوشت قوم بنی اسرائیل بر اساس آیات شریفه قرآن کریم، تصریح کرد: بنی اسرائیل، یعنی فرزندان بنده خدا، یعنی خداوند این قوم را فضیلت بر دیگر اقوام بخشید؛ اما همین قوم به خاطر دوری از ولایت نبی و پیامبر خداوند بدترین غضب الهی را از آن خود کردند.

وی تأکید کرد: سامری و قارون از خواص حضرت موسی (ع) بودند؛ اما در مسیری حرکت کردند که در مقابل پیامبر الهی ایستادند.

وی علت بیان این نکات در قرآن کریم و پرداختن به سرنوشت اقوام را مطالعه و عبرت آموزی دانست و گفت: مقوله نفاق، یک مسئله بسیار جدی است و باید مواظب چهره های منافق باشیم که به روند پیشرفت جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضربه نزنند.

مصلحی با بیان این‌که رویش و ریزش، طبیعت حرکت در مسیر ولایت است، تصریح کرد: زبیر که لقب سیف‌الاسلام یا سیف‌الدین را از پیامبر(ص) گرفته بود، تنها کسی بود که در دفاع از حضرت علی(ع) بعد از رحلت رسول اسلام، شمشیر کشید؛ اما همین فرد باز هم تنها کسی بود که سپاهی را در مقابل امیرالمؤمنین(ع) آماده کرد و آغاز گر جنگ جمل شد.

وی، مشکلات آقازاده‌ها و خواص را مرتبط با پیروی از هوی و هوس و میل به کسب درهم و دینار دانست و گفت: در زمان فتنه 88 و سایر فتنه ها، کسانی که به میدان نیامدند و از ولایت دفاع نکردند به این دلیل نبود که اطلاعات کافی نداشتند؛ بلکه گیرشان در هوی و هوس و درهم و دینار بود.

مصلحی با اشاره به این‌که، ابداع کننده حزب الله خداوند است، اظهارکرد: حزب‌الله زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و این آینده نگری و پیشگویی خداوند در قرآن کریم است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به خطوط قرمز نظام در زمینه مذاکرات هسته‌ای بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، پرداخت و گفت: حرکت علمی، کشور متوقف یا حتی کند نخواهد شد، تحقیقات و توسعه و پیشرفت در زمینه علوم هسته ای ادامه خواهد داشت و کسی حق معامله بر روی دستاوردهای هسته ای کشور ندارد.

وزیر سابق اطلاعات، تأکید کرد: روابط آژانس و ایران باید متعارف باشد و هیچ حرف زوری از طرف های مذاکره کننده غربی قابل قبول نیست.

وی همچنین اتکا به قدرت و توان داخلی را راه برون رفت از مشکلات و تحریم های دشمنان دانست و با تأکید بر لزوم حرکت در مسیر ولایت، تأکید کرد: پیشرفت های امروزه نظام، قابل مقایسه با 35 سال گذشته نیست و باید بدانید بخش عمده ای از پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی کشور نیز بر زبان آورده نمی شود؛ زیرا دشمنان در صدد بهره برداری و ضربه زدن هستند.

مصلحی با یادآوری خاطراتی از دوران دفاع مقدس و حضور در جمع رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری، گفت: فرزندان این خطه از کشورمان، در عملیات های بزرگ حماسه های بزرگی آفریدند.

وی تحریم های زمان دفاع مقدس و حال حاضر را غیر قابل مقایسه دانست و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: مراقب تحریف‌های جنگ از سوی دشمنان باشید، چراهای بسیاری در دوران دفاع مقدس وجود دارد که قابل بررسی، تأمل و تحقیق هستند.

وی گفت: یادگاران دفاع مقدس باید خاطرات خود اعم از فتح یا عدم فتح‏ها را بیان کنند و متولیان این امر با جمع آوری این خاطرات، زمینه آگاه‌سازی نسل های آینده را فراهم آورند.

وی، نسل جوان را نسلی پرسشگر دانست و افزود: تبیین زوایای گوناگون هشت سال دفاع مقدس و بیان واقعیت های آن دوران پرتلالوء، و تشریح کاستی های آن دوران و بی مهری های بعضی افراد در حمایت و تأمین بودجه جنگ می تواند نسل پرسشگر جوان را به خوبی اقناع کند که چرا با وجود رشادت های رزمندگان و حماسه آفرینی آنها، پیشرفت های بی نظیر حاصل شده باز هم در سطح قابل انتظار آن دوران نیست.

انتهای پیام

کد N248949