معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد

به دنبال پیشگیری از تخلفات مالی دولتی با اجرای سیستم بودجه‌ریزی دقیق هستیم

دولت,بودجه,معاون حقوقي رييس جمهور,الهام امين‌زاده

معاون حقوقی رئیس‌جمهور اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با اجرای سیستم بودجه‌ریزی دقیق در دستگاه‌های اجرایی شاهد پیشگیری از تخلفات مالی دولتی در دستگاه‌ها باشیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با اجرای سیستم بودجه‌ریزی دقیق در دستگاه‌های اجرایی شاهد پیشگیری از تخلفات مالی دولتی در دستگاه‌ها باشیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الهام امین‌زاده در زمینه کاهش تخلفات مالی دستگاه‌های اجرایی و لزوم اصلاح نظام بودجه‌ریزی کشور گفت: تلاش داریم تا با اجرای سیستم بودجه‌ریزی دقیق در دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش میزان تخلفات در دستگاه‌ها باشیم تا نیازی به ورود دیوان محاسبات برای رسیدگی به تخلفات مالی اداری نباشد که تحقق این امر موجب کاهش هزینه‌های مالی و حیثیتی برای دولت و مدیران دولتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه "پیشگیری از تخلفات مالی دستگاه‌های اجرایی یک امر ضروری است"، تاکید کرد: دولت به دنبال آن است که هزینه‌های دستگاه‌ها و منابع مصوب آنها بصورت شفاف و دقیق تدوین شود تا در اجرای قوانین و مقررات هیچ‌یک از دستگاه‌های اجرایی مورد ایراد دیوان محاسبات قرار نگیرند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در همین رابطه تاکید کرد: تخصیص بودجه‌های دستگاه‌ها بصورت رقمی، تا حدودی موجب تسریع اجرای برنامه‌ها توسط مدیران خواهد شد.

امین‌زاده در ادامه تصریح کرد: برای افزایش سرعت و دقت در اجرای برنامه‌ها و کاهش تخلفات مالی دستگاه‌های اجرایی در همایش شورای هماهنگی بخش‌های حقوقی دستگاه‌های اجرایی که با حضور معاونان و مدیران کل حقوقی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی چندی پیش برگزار شد، از سوی مسئولان دیوان محاسبات توضیحات کاملی ارائه شد که مبین نحوه اجرای قانون بودجه و نحوه تخصیص منابعی بود که در اختیار دستگاه‌هاست که با آگاهی از نحوه استفاده از منابع مالی، دستگاه‌های اجرایی و مدیران با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

وی به مزایای گسترش فرهنگ پیشگیری از تخلفات مالی نیز اشاره کرد و گفت: با گسترش این فرهنگ جلوی فساد و تخلفات اداری گرفته خواهد شد و از سوی دیگر مدیران هم از تخلف مصون خواهند بود و همچنین به لحاظ مالی و حیثیتی اقتضا می‌کند، مسائل محاسباتی پیش از هر اقدامی به طور دقیق اعمال شود.

امین‌زاده به آمادگی دیوان محاسبات برای آموزش دستگاه‌های اجرایی برای آموزش پیشگیری و کاهش تخلفات مالی اشاره کرد و افزود: این آموزش‌ها می‌تواند از طریق برنامه‌ریزی که از سوی هر دستگاهی با دیوان محاسبات انجام می‌شود، صورت بگیرد یا از طریق جلسات کلانی که در تهران برای مدیران و معاونان حقوقی برگزار می‌کنیم انجام پذیرد.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اظهار کرد: همچنین در جریان سفرهای استانی که معاونان و مدیران حقوقی کل استان حضور دارند، این آموزش‌ها قابل ارائه است که امیدواریم در آینده شاهد نظام مدیریت مالی صحیح در سطح کشور باشیم.

انتهای پیام

کد N247948