جامعه مدرسین اخراج نماینده آیت‌الله سیستانی از بحرین را محکوم کرد

بحرين,جامعه مدرسين

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای با محکوم کردن اخراج نماینده آیت‌الله سیستانی از بحرین تاکید کرد: آل‌خلیفه با اینگونه اعمال آتش اختلافات مذهبی را شعله‌ور نکند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، متن بیانیه جامعه مدرسین که به امضای آیت‌الله محمد یزدی رسیده به این شرح است:

«بر اساس اخبار واصله، دولت بحرین در اقدامی غیرقانونی، آیت‌الله حسین النجاتی، نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی (دام‌ظله العالی) را پس از اهانت، از خاک این کشور اخراج کرده است.

دولت بحرین در حالی مرتکب این اقدام غیرقانونی گردیده است که در چند سال اخیر جهت تغییر ترکیب جمعیتی بحرین، تابعیت ده‌ها هزار نفر از اتباع خویش را لغو و به جای آن به تعداد زیادی از اتباع سایر کشورها تابعیت داده است.

اخراج ایشان در کنار سرکوب گسترده مردم آزادی‌خواه بحرین حکایت از آن دارد که انقلاب مردم بحرین همچنان ادامه دارد و رفتارهای ضد حقوق بشری و دیکتاتورمآبانه حکومت بحرین نتوانسته است آتش این نهضت مردمی را خاموش کند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن این رفتار غیرقانونی، نسبت به عواقب اینچنین اقداماتی هشدار داده و به حاکمان بحرین توصیه می‌کند به جای برخوردهای قهرآمیز، به خواسته‌های قاطبه مردم مظلوم بحرین تن در دهد و با اینگونه اعمال که همسو با سیاست‌های دشمنان قسم خورده امت اسلامی است، آتش اختلافات مذهبی را شعله‌ور ننماید.»

انتهای پیام

کد N246469