• ۷بازدید
نوبخت : 

افزایش قیمت بنزین نسبت به کشورهای همسایه زیاد نیست/ دولت به تصمیم مردم درباره یارانه احترام می‌گذارد

دولت

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به تصمیم مردم درباره انصراف از یارانه احترام می گذارد ، گفت : در بحث افزایش قیمت بنزین نیز قرار نیست فشاری بر مردم تحمیل کنیم و به یک باره بنزین گران شود و افزایش قیمت کنونی رشد چندانی نسبت به کشورهای همسایه ما نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت در حاشیه بازدید از بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی و پروژه های پیرامون حرم در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه" آیا این امکان برای دولت هست که یارانه حمل و نقل را همانند یارانه نان به مردم بدهد" گفت: پرداخت این مبلغ ناچیز به همه مردم مشکلی را حل نمی کند و دولت از این موضوع استقبال نمی کند.
 
وی ادامه داد: اگر بتوانیم به جای اینکه پول را نقدی بدهیم که مانند قطراتی از دریاچه است و  مشکلی را حل نمی کنداین مبلغ جمع شود و در اختیار برنامه های عمومی قرار بگیرد در این صورت می تواند به اجرای پروژهای از این دست کمک کند.
 
نوبخت تاکید کرد: برای کمک به این برنامه های عمومی بود که از مردم درخواست شد تا با انصراف از یارانه به فعالیت‌های زیر بنایی کمک کنند.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بیان کرد: از تجزیه بودجه حمل و نقل به اجزای کوچک و ناقابل استقبال نمی‌کنیم تا بتوانیم کارهای عمرانی از این دست را انجام دهیم.
 
چهار هزار و 800 میلیارد تومان توزیع منابع به بهداشت و درمان
 
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص تخصیص بودجه ای خاص به بخش بهداشت و درمان در پایتخت معنوی ایران با توجه به اینکه از هر سه نفر دریافت کننده خدمات درمانی در مشهد یک نفر زائر است گفت: چهار هزار و 800 میلیارد تومان توزیع منابع شد برای بخش بهداشت و درمان فقط ناشی از مبلغی که از هدفمندی یارانه ها به دست خو.اهد آمد.
 
وی در ادامه پاسخ به این سئوال گفت: همین تغییر قیمت در سوخت و برخی حامل‌های انرژی قرار شد؛ عمدتا در سه حوزه که از این مبلغ پنج هزار و 400 میلیارد  تومان برای تولید و حمل و  نقل و حوزه دیگر بهداشت و درمان و هزینه های بیمارستانی چهار هزار و 800 میلیارد تومان تعلق بگیرد.
 
دو هزار و 400 میلیارد تومان برای امنیت غذایی دهک‌های کم در آمدتر جامعه
 
وی همچنین افزود: دو هزار و 400 میلیارد تومان نیز برای امنیت غذایی دهک های پایین جامعه در نظر گرفته شده است.
 
نوبخت تاکید کرد: علاوه بر 45 هزار تومان این مبلغ بودجه نیز برای تامین کالاهای اساسی و تامین امنیت غذایی اقشار کم درآمدتر تعلق خواهد گرفت.
 
وی توضیح داد: یعنی دولت آنچه از تغییر قیمت ها به دست می آورد را به مسائل عمومی کشور اختصاص می دهد، یعنی 11 هزار و 300 میلیارد از خرانه دولت کمک می کند.
 
نوبخت تاکید کرد: دولت به تصمیم مردم برای انصراف از یارانه احترام می گذارد
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت علاقمند بود پرداخت یارانه ها به سمت کارهای اجتماعی برود افزود: در هر حال دولت به تصمیم مردم احترام می‌گذارد.
 
نوبخت با تاکید بر اینکه دولت خادم مردم است ابراز امیدورای کرد تا در حوزه حمل و نقل بهداشت ودرمان و تولید کشور با انصراف از یارانه‌ها کمک شود.
 
وی همچنین در پایان تاکید کرد: در بحث افزایش قیمت بنزین نیز قرار نیست فشاری بر مردم تحمیل کنیم و به یک باره بنزین گران شود و افزایش قیمت کنونی رشد چندانی نسبت به کشورهای همسایه ما نیست.
 
وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال با کمک مردم افزایش نرخ تورم  به زیر 25 درصد برسد.
 
 
کد N244745

وبگردی