آخرین وضعیت همکاری های ایران و روسیه بررسی شد

روسیه,انرژی

مسکو - ایرنا- آخرین وضعیت همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در عرصه های مختلف در دیدار روز جمعه ˈمهدی سناییˈ سفیر کشورمان در روسیه و ˈآلکساندر نوواک ˈ وزیر انرژی این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار سال جاری را سال مهمی برای همکاری های دو کشور در زمینه انرژی دانست و افزود: چنانچه دو کشور بتوانند توافق های خود در زمینه های مختلف انرژی اعم از نفت ، گاز و برق را عملیاتی کنند، سایر بخش های اقتصادی نیز تحت تاثیر این پیشرفت ها ، گسترش خواهد یافت

سنایی توسعه همکاری های دو کشور در زمینه برق را مهم خواند و از تمایل جمهوری اسلامی ایران جهت همکاری با روسیه در زمینه خرید برق، احداث نیروگاه های بخاری و نوسازی نیروگاه های رامین اهواز و شهید منتظری اصفهان خبر داد.

نوواک وزیر انرژی روسیه نیز در این دیدار با اشاره به اراده قوی پوتین برای اجرایی شدن توافقات روسای جمهور دو کشور، گفت: وزارت انرژی روسیه تمهیدات لازم را در این خصوص بعمل آورده و در حال فراهم ساختن مقدمات سفر هیات روسی و آماده سازی پیش نویس یادداشت تفاهم یازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور در تهران است.

رییس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه همچنین از آمادگی طرف ایرانی جهت شرکت در نشست سه جانبه هماهنگ سازی شبکه های برق سه کشور ایران ، روسیه و جمهوری آذربایجان که قرار است ، 5 اردیبهشت ماه در باکو برگزار شود ابراز خرسندی کرد.

نشست سه جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان قرار است در حاشیه چهل وپنجمین نشست وزیران انرژی شورای برق کشورهای مشترک المنافع در باکو برگزار شود . جمهوری اسلامی ایران عضو ناظر این شوراست .

اروپام/518 **1010
کد N243929