ادعای نداشتن مدرک دانشگاهی اردوغان تکذیب شد

اردوغان,ترکیه

آنکارا- ایرنا- دانشگاه مرمره ترکیه ادعای ˈیوسف حلاج اوغلوˈ نماینده حزب ˈ حرکت ملیˈ را مبنی بر اینکه اردوغان دارای مدرک لیسانس نیست و طبق قانون اساسی نمی تواند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا ، ˈیوسف حلاج اوغلوˈ رییس سابق بنیاد تاریخ ترکیه روز گذشته با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی ترکیه رییس جمهوری باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشد ،گفت : دوره تحصیل در آکادمی علوم اقتصادی و اداری دانشگاهˈ مرمرهˈ زمانی که اردوغان در آنجا اشتغال به تحصیل داشت سه سال بود حال اینکه برای اخذ مدرک لیسانس نیاز به چهار سال تحصیل است.

وی افزود : نخست وزیر ترکیه دارای مدرک لیسانس نمی باشد و طبق قانون اساسی نمی تواند به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه شرکت کند.

در پی سخنان حلاج اوغلو،ˈ ظفر گل ˈ رییس دانشگاه مرمره استانبول با رد ادعای وی گفت: اردوغان در ترم نخست سال تحصیلی 81-1980 از آکادمی علوم اقتصادی و تجاری فارغ التحصیل شده و دارای مدرک لیسانس است.

ˈآیدین آی آیدینˈ نماینده حزب ˈجمهوریخواه خلقˈ که در دوران تحصیل اردوغان، استاد وی بود نیز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈان.تی.ویˈ گفت: اردوغان از دانشکده فارغ التحصیل شده و برخی درس های خود را با من گذراند.

افزون بر آن برخی رسانه های ترکیه امروز تصویر مدرک لیسانس اردوغان را منتشر کردند.

انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه روز 19 مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد و از اردوغان به عنوان نامزد اصلی حزب حاکم عدالت و توسعه برای شرکت در این انتخابات نام برده می شود.

اردوغان صراحتا حضورش در این انتخابات را اعلام نکرده و گفته است در این خصوص با نمایندگان حزب حاکم مشورت هایی انجام خواهد داد.

خاورم**2012**230 **1010
کد N243833