آیت‌الله سبحانی:

برای ورود دختران به دانشگاه‌ها برخی مصالح در نظر گرفته شود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني,دانشگاه

آیت‌الله سبحانی با تاکید بر لزوم پرهیز از اهتمام به مدرک‌گرایی در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها توجه بیشتری به غنای فکری و علمی دانشجویان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ این مرجع تقلید در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به این‌که «انقلاب اسلامی ظرفیت عظیمی را برای علم آموزی در کشور فراهم کرد» ‌اظهار کرد: پیش از دوران پیروزی انقلاب اسلامی،‌ جمعیت متقاضیان با تعداد دانشگاه‌ها متناسب نبود.

وی با اشاره به اقبال برای حضور در دانشگاه‌ها تصریح کرد: این مسئله باید اولویت بندی شود و نیازی نیست که همه دختران به دانشگاه وارد شوند؛ چرا که این مسئله در زمینه اشتغال نیز موجب انتظارات و توقعاتی می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که «خانه داری عیب و نقصی ندارد» افزود: اهتمام به خانواده و فرزندداری و همسرداری از بزرگ‌ترین خدمات بانوان است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید با بیان این‌که «باید در خصوص ورود دختران به دانشگاه‌ها برخی مصالح را نیز در نظر گرفت» گفت: همچنین در دانشگاه‌ها در زمینه ارتباط نزدیک‌تر و مناسب اساتید و دانشجویان برنامه‌هایی پیش بینی شود و فقط به کتاب و تدریس خلاصه نشود. ‌

انتهای پیام

کد N243368