سپاه پاسداران معنوی‌ترین سیستم نظامی در دنیاست

سپاه پاسداران

فرمانده ناحیه بسیج امام حسین(ع) قم گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معنوی ترین و با ارزش ترین سیستم نظامی در دنیاست؛ زیرا الگویی چون حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی مختاران با تبریک دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه گفت: سپاه با انقلاب به وجود آمده و همزاد و همراه انقلاب است.

وی گفت: ماهیت انقلاب اسلامی و سپاه به هم مرتبط است، تا زمانی که انقلاب و ارزش‌ها برپاست سپاه وجود دارد و تا زمانی که سپاه وجود دارد، ارزش‌های اسلامی و دستاوردهای انقلاب نیز در امان است.

فرمانده ناحیه بسیج امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه باید از سپاه مراقبت کنیم همانگونه که از نظام مواظبت می‌کنیم، ادامه داد: اگر بخواهیم اهمیت سپاه را بدانیم باید به دستاوردهای انقلاب و میزان توفیق نظام در عرصه داخلی، منطقه‌ای، بین المللی و صدور انقلاب به جهان توجه کنیم.

وی افزود: این مولود مبارک که با انقلاب تاسیس شد، توانسته به آرمان‌ها و اهداف مقدس حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشاند.

مختاران با اشاره به اینکه مخصوصا در بعد خارجی امروز شاهد صدور انقلاب هستیم، یادآور شد: در بعد جهانی حتی در قلب آمریکا تحولات جدی به چشم می‌خورد که برگرفته از ارزش‌ها و عملکرد نظام اسلامی است که به نوعی سپاه حافظ آن بوده است.

فرمانده ناحیه بسیج امام حسین(ع) در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به مسائل داخلی جامعه اظهار کرد: ما در بحث نظامی توفیقات فراوانی داشته‌ایم، اما در بعضی ریزه کاری ها دغدغه های جدی مطرح است و به نظر می رسد باید در بعد داخلی سرمایه گذاری های بیشتری صورت بگیرد.

وی سبک زندگی، اصلاح الگوی مصرف و ... را به عنوان مسائل لازم توجه برشمرد و خاطرنشان کرد: این مسائل خرده فرهنگ‌ها را تشکیل می دهد و ان شاءالله امروز همانطور که نظام احتیاج دارد، سپاه بتواند در ظرافت ها وارد شود و با مدیریت خوب خود، در این زمینه ها و به‌خصوص دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب در مسائل فرهنگی توفیق یابد.

مختاران تصریح کرد: هر جا نگرانی و بحران هست مردم چشم امیدشان به سپاه به عنوان بازوی پرتوان رهبری است؛ زیرا سپاه است که شبکه عظیم و نیروی مردمی و پرتوان بسیج را مدیریت می کند.

وی ادامه داد: این توقع از سپاه است که شجره طیبه بسیج، این یادگار حضرت امام(ره) را که اهمیت آن کمتر از خود سپاه نیست، به نحو احسن مدیریت کند.

فرمانده ناحیه بسیج امام حسین(ع) با اشاره به عبور آمار بسیجیان از مرز 20 میلیون نفر اظهار کرد: امروز مسئولیت سنگین و نقش محوری سپاه در تحقق منویات مقام معظم رهبری و کیفیت بخشی به محتوای بسیج بیشتر احساس می شود.

انتهای پیام

کد N242282