در آستانه ایام فراغت تابستانی

نظام‌نامه اوقات فراغت کانون‌های مساجد تدوین می‌شود

سیاسی

معاون فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد از تدوین نظام‌نامه اوقات فراغت تابستانی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی طاهریان با اعلام این خبر، هدف از تدوین این نظام‌نامه را در راستای ساماندهی، استانداردسازی، غنی‌سازی و کاربردی‌تر شدن هر چه بهتر برنامه‌ها و فعالیت‌های اوقات فراغت در سطح مساجد کشور عنوان کرد.

وی که در نخستین جلسه ستاد اوقات فراغت تابستانی کانون‌های مساجدکشور سخن می‌گفت، اوقات فراغت را فرصتی مغتنم به منظور فراهم‌آوری بستری مناسب برای جذب حداکثری نوجوانان و جوانان در مساجد دانست.

مسئول ستاد اوقات فراغت کانون‌های مساجد کشور؛ انسجام فعالیت‌ها و برنامه‌های اوقات فراغت، شناسایی ظرفیت‌های کانون‌ها و ارتقای سطح توانمندی آنها، فراهم‌آوردن زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد را از جمله اهداف تشکیل ستاد اوقات فراغت خواند.

طاهریان در ادامه ترویج و ارتقای سطح معلومات و دانش دینی مخاطبین در موضوعات قرآنی، اعتقادی، اخلاقی و نیز اهتمام مضاعف به بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و فرهنگی مقارن با ایام اوقات فراغت به ویژه ماه‌های پربرکت شعبان، رمضان، شوال و ذی القعده را از دیگر اولویت‌های برنامه‌ای اوقات فراغت تابستانی سال 93 اعلام کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی"، توجه ویژه به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی مانند برپایی دوره‌های خاص کارآفرینی را از جمله اهداف اوقات فراغت تابستانی کانون‌های مساجد ذکر کرد.

انتهای پیام

کد N241670