نطق میان دستور؛

منظری توکلی: خروجی مذاکرات باید رفع کامل تحریم‌ها باشد

سیاسی

یک نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه از حقوق هسته‌ای به ویژه حق غنی‌سازی در داخل خاک ایران عقب نشینی نمی‌کنیم، گفت: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری آماده مذاکره و تفاهم هستیم اما خروجی این مذاکرات باید حفظ استقلال میهن اسلامی،‌دستاوردهای هسته‌ای و رفع کامل تحریم‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا منظری توکلی در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س)، سالگرد تاسیس سپاه،‌هفته کارگر و هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: امام (ره) فرمود اگر سپاه نبود مملکت هم نبود؛‌به عنوان یک بسیجی و برای انجام رسالت خطیر نمایندگی مردم بر این موضوع تاکید دارم که آمریکا و کشورهای عضو گروه 1+5 بدانند به هیچ وجه از حقوق هسته‌ای به ویژه حق غنی‌سازی در داخل خاک ایران عقب نشینی نمی‌کنیم.

وی افزود: همه تاسیسات هسته‌ای ما که محصول خون پاک شهیدان و تلاش دانشمندان این ملت است، باید به فعالیت‌هایشان ادامه دهند. البته ما براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری آماده مذاکره و تفاهم هستیم اما خروجی این مذاکرات باید حفظ استقلال میهن اسلامی،‌دستاوردهای هسته‌ای و رفع کامل تحریم‌ها باشد.

این نماینده اصول گرای مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولتهایی که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر هستند نمی‌توانند در جایگاه دفاع از حقوق بشر قرار گیرند، کشتار مردم عراق،‌افغانستان، فلسطین ،‌لبنان،‌بحرین،‌لیبی و یمن و پدیدهایی همچون زندان گوانتامو و ابوغریب و کشتار و سوازندن پیروان فرقه داوودیه و سکوت در مقابل نسل‌کشی مسلمانان در میانمار نمونه‌های از حقوق بشر اروپایی و آمریکایی است.

منظری توکلی ادامه داد: آمریکا با حمایت‌ از تروریست‌های گورکن جگرخوار در سوریه موجب شد که پدیده شوم تروریسم در دنیا تقویت شود. امروز دنیا می داند که آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای‌اش در سوریه شکست خورده‌اند و مردم سوریه در موعد مقرر انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کنند و مدعیان دموکراسی نیز مجبورند که به رای مردم سوریه تمکین کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: در سال پیش رو باید تکیه بر توان داخلی در اقتصاد،‌ترویج سبک زندگی اسلامی و عدم تجمل‌گرایی در جامعه نهادینه و به گفتمان رایج تبدیل شود.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی هدفمندی یارانه‌ها را امری ملی خواند که باید دولت و مردم برای اجرای این پروژه مهم تلاش کنند. همچنین دولت نیز در اجرای این پروژه با توجه به فشار اقتصادی در سالهای اخیر بر مردم به گونه‌ای عمل کند که حداقل اثرات گرانی و تورمی و تبعات منفی را بر روی زندگی و معیشت مردم به ویژه اقشار پایین و متوسط جامعه داشته باشند.

منظری توکلی همچنین با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ حول محور ولایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان اهل بیت گفت: رهبر معظم در این دیدار فرمودند که امروز اختلافات مذهبی در میان مسلمانان یک وسیله و برگه‌ای در دست دشمنان ما است. یک شمشیر در دست دشمنان ما همین اختلافات مذهبی است. علنی کردن اختلافات صریح کردن مخالفت‌های اعتقادی و به زبان آوردن مطالبی که کینه‌های را برمی‌افروزد، یکی از وسایلی است که دشمن ما از آن بیشترین استفاده را دارد.

وی ادامه داد: ما نیازمند مدیران جهادی برای تحقق مدیریت جهادی هستیم در این شرایط تعیین مدیرانی که در جبهه‌های حق علیه باطل با جانبازی و ایثارگری و در زمان کنونی با ارائه یک مدیریت موفقت و کارآمد اثبات کردند که جهادگران همیشگی هستند،‌صرفا با نگاه سیاسی جفا بر اعتدال تدبیر و امید است.

منظری توکلی اضافه کرد: جوانان این مرز و بوم همچون دوران دفاع مقدس،‌مدیران جهادی لایقی هستند که امروز از بیکاری رنج می‌برند. از این رو باید با اجرای دقیق سیاستهای اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال آنها فراهم شود و همه اجزای سیستم اقتصاد مقاومتی باید در این راستا هماهنگ پیش برود.

وی بر لزوم حذف قوانین دست و پاگیر توسط بانکها تاکید کرد تا از این طریق به کمک سرمایه‌گذاران و جهادگران اصلی اقتصاد مقاومتی بیایند.

نماینده مردم بافت در ادامه الگوی ارائه شده توسط استاندار کرمان برای توسعه پایدار با سه رکن فرماندار، نماینده و سرمایه‌گذار با نظارت امام جمعه هر شهر را مناسب خواند و گفت: البته باید زیرساخت‌های لازم در این راستا توسط دولت فراهم شود.

منظری توکلی به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش اشاره کرد و خواستار تکمیل فاز دوم جاده بافت- کرمان و مرمت و بازسازی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌های حوزه انتخابیه‌اش و احداث راه‌آهن کرمان- بافت- سیرجان شد.

وی هم چنین با تاکید بر لزوم آسفالت کردن تمامی جاده های حوزه انتخابیه‌اش، خواستار تامین آب شرب، گازرسانی به روستاها، شروع به کار سدهای نیمه تمام، گازرسانی به روستاها،‌ تجهیز و تامین پرسنل بیمارستان، تکمیل پروژه فولاد بافت شد.

انتهای پیام

کد N240580