باهنر:

امروز نقش معلم و کارگر تعریف جدیدی دارد

سیاسی

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نقش معلم و کارگر تعریف جدیدی یافته است و از آن شکل گذشته خارج شده است و این دو قشر جامعه یعنی کارگر و معلم امروزه معنا و محتوای افزون‌تری یافته است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نقش معلم و کارگر تعریف جدیدی یافته است و از آن شکل گذشته خارج شده است و این دو قشر جامعه یعنی کارگر و معلم امروزه معنا و محتوای افزون‌تری یافته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر، رییس جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت هفته جهانی کارگر و روز معلم اظهار کرد: در آستانه هفته کارگر هستیم و در جمهوری اسلامی ایران نیز همزمان با سراسر جهان، این هفته گرامی داشته می‌شود. اما با این تفاوت که در نظام ما همواره رویکرد حمایتی از طبقه کارگری بوده و خواهد بود.

وی افزود: همچنین در روزهای آینده سالروز شهادت فیلسوف عالی مقام و دانشمند ارزشمند شهید مرتضی مطهری را در پیش داریم که روز معلم نامگذاری شده است که گرامیداشت مقام معلم نیز همواره از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به هفته کارگر گفت: این هفته فرصتی مناسب است که به فرهنگ کار و نقش جامعه کارگری که همواره در صحنه های مختلف حضور جانانه‌ای داشتند و ما همواره شاهد رشادت‌ها و جانفشانی‌ها و پایمردی‌های آنان بوده‌ایم توجه کنیم.

باهنر ادامه داد: اکنون هم چرخ تولید،‌صنعت و اقتصاد کشور به دست کارگران به چرخه در می‌آید و بی‌شک این عرصه در تحقق حماسه اقتصادی مورد تاکید رهبری، نقش مهم و بسزایی دارند. اما باید توجه داشت امروز کارگران از مهارت‌های بیشتری برخوردارند و می‌توانند گام‌های بلندی در عرصه علم و اقتصاد بردارند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قشر فرهنگیان نیز در جامعه ما از احترام و اهمیت بالایی برخوردارند و این هر دو قشر یعنی قشر کارگر و فرهنگی در ترویج فرهنگ قرآنی و در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی و پژوهشی حضوری موثر دارند.

باهنر تاکید کرد: اما معلمان و کارگران همواره مشکلات و کاستی‌های زیادی معیشتی را داشته‌اند که البته تلاش‌های بسیاری برای رفع این مشکلات و موانع انجام شده که در جای خود ارزشمند و قابل قدردانی است که باید این تلاش‌ها افزون‌تر و ادامه‌دار شود.

وی در پایان ضمن گرامیداشت هفته کارگر و روز معلم و مقام بلند شهید مطهری این روز را به همه معلمان و کارگران تبریک و تهنیت گفت.

انتهای پیام

کد N240052