نام نویسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سوریه آغاز شد

انتخابات,ریاست جمهوری

تهران- ایرنا- دادگاه عالی قانون اساسی سوریه امروز ( سه شنبه ) اعلام کرد کسانی که تمایل به نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری دارند ، از امروز، به مدت 10 روز می توانند برای ثبت نام به این دادگاه مراجعه کنند .

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا)ˈ عدنان زریق ˈ رییس دادگاه قانون اساسی سوریه گفت : این دادگاه از صبح امروز آماده دریافت درخواست ها برای داوطلبان ریاست جمهوری است و نام نویسی برای نامزدی در این انتخابات اول ماه مه( 11 اردیبهشت ) به پایان می رسد .

بر اساس قانون انتخابات عمومی سوریه، دادگاه قانون اساسی بر کار انتخاب رییس جمهوری نظارت می کند و داوطلبان خود یا وکیل قانونی شان می توانند برای نامزدی در انتخابات درخواست دهند .

بر اساس این قانون تنها در صورتی نامزدی افراد برای ریاست جمهوری پذیرفته می شود که فرد متقاضی ، مورد حمایت و تایید حداقل 35 عضو مجلس سوریه باشد و البته این نمایندگان اجازه ندارند از بیش از یک نامزد حمایت کنند.

دادگاه قانون اساسی همچنین وظیفه بررسی قانونی و حقوقی درخواست ها برای نامزدی در انتخابات و اعلام نتایج بررسی حداکثر تا پنج روز بعد را بر عهده دارد. این دادگاه پس از انجام بررسی های لازم ، اسامی کسانی که نامزدی شان مورد پذیرش قرار گرفته است را اعلام می کند .

ˈمحمد جهاد لحام ˈرییس مجلس سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تاریخ 3 ژوئن (13 خرداد) برگزار خواهد شد.

به گفته وی، انتخابات ریاست جمهوری سوریه برای شهروندان مقیم خارج از این کشور در سفارتخانه های سوریه در روز 28 مه (7 خرداد) برگزار خواهد شد.

خاورم **2041**1446
کد N239078