ابراز امیدواری ظریف و لاوروف برای توافق جامع ایران و 1+5 در موعد مقرر

سیاسی

وزیران خارجه ایران و روسیه صبح سه‌شنبه و پیش از آغاز به کار اجلاس وزیران خارجه پنج کشور ساحلی دریای خزر دیدار و در آن موضوعات مختلف دو جانبه و منطقه‌یی و بین‌المللی مورد گفت‌وگو قرار دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به مسکو، در این دیدار دو طرف نسبت به ضرورت تداوم رایزنی در طیف وسیعی از موضوعات منطقه‌یی و بین‌المللی از جمله امنیت منطقه‌یی و ترورویسم تاکید کردند.

ظریف و لاوروف در مذاکرات‌شان موضوعات دو جانبه از جمله همکاری‌ها در حوزه خزر و موضوع تدوین رژیم حقوقی دریای خزر و افزایش ارتباط و همکاری مجالس دو کشور را مرور کردند.

وزیران خارجه ایران و روسیه هم‌چنین پیگیری چگونگی اجرا و پیشرفت توافقات صورت گرفته در مذاکرات سال گذشته رییسان جمهور در بیشکک (در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای)، دیدار آتی حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، رییسان جمهور دو کشور در اجلاس سیکا در شانگهای چین را گام موثر دیگری در حوزه همکاری‌های تهران و مسکو ارزیابی کردند.

ظریف و لاوروف در این مذاکرات درباره تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی از اوضاع سوریه با توجه به در پیش بودن انتخابات تبادل نظر کردند.

مذاکرات جاری هسته‌ای ایران و 1+5 نیز در این دیدار مورد گفت‌وگو قرار گرفت و دو طرف نسبت به دستیابی به راه حل جامع در زمان‌بندی پیش‌بینی شده ابراز امیدواری کردند.

انتهای پیام

کد N238781