سايت صداوسيما: فیلم حادثه بند ۳۵۰ اوین در حال تدوین است!

زندان اوین

خبرگزاري باشگاه خبرنگاران متعلق به صدا و سيما، با انتشار گزارشي خاص منكر هرگونه درگيري در زندان اوين شد و به نقل از یک منبع آگاه با اشاره به موضوع بازرسی از بند 350 زندان اوین نوشت: در بازرسی انجام شده تعداد زیادی سیم‌کارت تلفن همراه، USB ، mp 3، باتری و مموری موبایل و ... کشف شد و «فیلم مستند لحظه به لحظه» بازرسي بند ۳۵۰ اوین در حال تدوین است!


 


اين سايت كه همواره يكي از سايت‌هاي تندرو عليه اصلاح‌طلبان به شمار مي‌رود در اين گزارش خاص نوشت: یک منبع آگاه زوایای دیگر این موضوع را تشریح کرد و گفت: طبق آیین‌نامه زندان‌ها، بازرسی از زندان اوین به صورت مستمر و قانونی انجام می‌شود. البته بازرسی از زندان اوین توسط نیروهای کادر سازمان زندان‌ها صورت می‌گیرد و بازدید اخیر نیز به همین منوال انجام شده است.

وی ادامه داد: در جریان بازرسی اخیر زندان اوین نیز صرفا افراد 2 اتاق ممانعت کرده و قصد داشتند به صورت حرفه‌ای در روند بازرسی اختلال ایجاد کنند به طوری که هدف آنها ایجاد درگیری بود که خوشبختانه با سعه‌صدر مامورین حاضر در بازرسی این اقدام پیش‌بینی شده آنها ناکام ماند. این منبع آگاه ادامه داد: این افراد از طریق تیزی ساخته‌شده از اجزای تختخواب‌ها بنا داشتند به مامورین حمله کنند تا آنها را وادار به واکنش کرده و اهداف خود را پیاده کنند اما این مسئله نیز ناکام ماند.

وی مجددا تاکید کرد: این اتفاقات صرفا در 2 اتاق بوده و زندانیان این اتاق نیز از عناصر فتنه، نفاق و جواسیس محکوم شده بودند. این منبع آگاه در ادامه به اشیاء کشف شده به ویژه از اتاق‌های مذکور اشاره کرد و گفت: در بازرسی انجام شده از این دو اتاق تعداد زیادی سیم‌کارت تلفن همراه، USB، MP3، باتری، مموری، شارژر موبایل و ... کشف شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به هنگام بازرسی از همه اتاق‌ها یک نماینده از هر اتاق(نماینده زندانی‌ها) در جریان بازرسی حضور دارد که نمایندگان اتاق‌های مذکور نیز پای همه کشفیات را امضا کرده‌اند یعنی سند اشیا کشف شده از این اتاق‌ها موجود است. این منبع آگاه ادامه داد: فیلم مستند لحظه به لحظه بازرسی‌ها و همه شرح این اتفاق‌ها در حال تدوین است.

وی در ادامه به انتشار اخبار دروغ توسط بی بی سی فارسی و سپس دیگر رسانه‌‌های ضد انقلاب مبنی بر ضرب و شتم زندانیان این اتاق‌ها گفت: در جریان بازرسی از زندان اوین کوچکترین توهینی به هیچ‌کدام از زندانیان صورت نگرفته است هرچند برخی زندانیان 2 اتاق‌ مذکور قصد مجروح کردن خود را داشتند و یک نفر از آنان نیز اقدام به شکستن شیشه اتاق کرد که در این مورد هم آسیب قابل توجهی به وی وارد نشده است و خبرسازی صورت گرفته بویژه توسط بی بی سی فارسی به دلیل ضربه وسیعی بوده که به باند و شبکه خبرسازی جعلی داخل زندان وارد شده است.

این منبع آگاه در پایان به موضوع مهمی اشاره کرد و اظهار داشت: با کشف و ضبط سیم‌کارت‌های تلفن همراه و پرینتی که از مکالمات آنها گرفته شده مشخص شد این سیم‌کارت‌ها اصولا برای ارتباط‌گیری خانواده‌های زندانیان نبوده و عمدتا به منظور ارتباط‌ با عوامل ضد انقلاب خارج از کشور، شبکه‌های نفاق و از جمله BBC فارسی بوده است و به دلایل گفته شده بالا وظیفه بازرسی‌ها از این پس با قوت و قدرت بیشتری تداوم پیدا خواهد کرد.

خانواده ها چه گفتند؟
این در حالی است که گروهی از خانواده زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین می‌گویند در ملاقات با عزیزان خود آثار جراحات ناشی از ضرب و جرح را بر صورت و بدن آن‌ها دیده‌اند. در پي ملاقات ديروز خانواده برخی از زندانیان سیاسی با آنان در اوين، دختر یکی از زندانیان در صفحه فیس بوک خود نوشت: تلخ....تلخ....تلخ...، هنوز از مجروحین اصلی که تو انفرادی هستن هیچ خبری ندارن، جزئیات ضرب و شتم عزیزانمون خیلی وحشتناک تر از چیزی بوده که تو سایت ها نوشتن..، ....خواهر محمد شجاعی هم درباره وضعیت برادرش گفت: "تمام سر و صورتش باد کرده بود."
مادر یاشار دارالشفا نیز گفت که پس از "درگیری شدید" در بند ۳۵۰، بیش از ٣٠ نفر از زندانیان را به بند انفرادی ۲۴۰ منتقل کردند. او درباره فرزندش گفت: این قدر او را زده بودند که نمی‌توانست روی پایش بایستد. اعتصاب غذا هم هستند و قدرت نداشت که حرف بزند. فاطمه بابادی، همسر سهیل بابادی گفت: "همه چیزهایی را که در سایت‌ها خوانده بودیم تایید کردند. با اسیر جنگی هم این طور رفتار نمی‌کنند." مادر داور حسینی نیز گفت پسرش اعتصاب غذا کرده و پشتش کبود بوده است. او گفت مسئولان امنیتی از خانواده‌ها خواسته‌اند که مصاحبه نکنند.

اسماعیلی: حتی یک تلنگر هم به زندانیان زده نشده است
اما منصور حقیقت‌پور٬ نماینده مجلس می‌گوید بدنبال بازرسی از بند ۳۵۰ اوین تعدادی «تبلت و موبایل» کشف شده و غلامحسین اسماعیلی٬ رئیس سازمان زندان‌ها نیز ديروز گفت یک خط ارتباطی از این زندان با رسانه‌های «معاند» وجود دارد. حقیقت‌پور به خبرگزاری فارس گفته زندانیان بند ۳۵۰ اوین با استفاده از این دستگاه‌ها «اخبار غلطی را از زندان به رسانه‌های ضد انقلاب مخابره می‌کردند.» وی افزود: «در جریان بازرسی دو نفر از عناصر فتنه با توجه به امکانات غیرقانونی که برای خود فراهم کرده بودند زندان را ترک نمی‌کنند و با مأموران درگیر می‌شوند.»

اسماعیلی نیز ديروز در گفتگو با خبرگزاری مهر از شناسایی فردی که از داخل بند ۳۵۰ اوین با شبکه «بی‌بی سی فارسی» تماس گرفته، ‌خبر داد و افزوده بود كه : «هیچ‌گونه درگیری در بند ۳۵۰ اوین رخ نداد و خبر درگیری میان زندانیان و همکاران ما صحت ندارد و دروغ‌هایی است که جبهه معاند نظام انجام می‌دهد.» وی همچنین اضافه کرده در بازرسی‌های انجام شده از این بند «برخی خط‌های ارتباطی با شبکه‌های مخالف نظام کور شد٬ اما هنوز تعدادی خط ارتباطی وجود دارد.» وي عنوان داشت: «بازرسی طبق یک برنامه قانون‌مند بوده و حتی یک تلنگر به زندانیان زده نشده است.»
کد N238511