گشایش نمایشگاه بین المللی خودرو پکن/ استقبال از گران ترین ها

چین,خودرو

پکن - ایرنا - نمایشگاه بین المللی خودرو 2014 چین روز سه شنبه در شهر پکن پایتخت این کشور با نمایش خودروهای گرانقیمت در بزرگترین بازار خودرو جهان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه همچون سال های گذشته از روز نخست با استقبال پرشور چینی ها مواجه شد.

خودروسازان 14 کشور جهان در بیش از دو هزار غرفه این نمایشگاه وسایل نقلیه جاده ای خود را به نمایش گذاشته اند.

در نمایشگاه بین المللی خودرو 2014 چین که در منطقه ˈشون ییˈ شهر پکن برگزار می شود، خودروهای بسیار گرانقیمتی به چشم می خورد که به گفته صاحبان غرفه ها، چینی ها تمایل زیادی برای خرید آنها نشان می دهند.

در پی استمرار سیاست اصلاحات و درهای باز و با تکیه بر صادرات و سرمایه گذاری خارجی، استانداردهای زندگی در چین بسیار افزایش یافته و درآمد مردم بیشتر شده است.

قطعه سازان شرکت ها و کارخانه های مختلف نیز در این نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای خود را در معرض دید همگان قرار داده اند.

چین از چند سال قبل بزرگترین بازار خودرو جهان بوده و سال گذشته میلادی بیش از 17 میلیون دستگاه خودرو در این کشور فروخته شد.

فراری، رولز رویس، بوگاتی، مازراتی، لامبورگینی و چند شرکت دیگر که گرانقیمت ترین خودروها را در جهان عرضه می کنند در این نمایشگاه حضوری فعال دارند.

بخشی از نمایشگاه نیز به خودروهای کم مصرف و جدید که با انرژی های پاک کار می کنند اختصاص یافته است.

این نمایشگاه به مدت 10 روز در پایتخت چین برپا خواهد بود.

آمار نشان می دهد در سال 2012 در هر 100 خانه چین 20 خودرو وجود داشته است. پیش بینی شده است در کمتر از 10 سال آینده در هر 100 خانه در چین حدود 60 خودرو وجود داشته باشد.

آمار انجمن تولید خودرو چین نشان می دهد در سال گذشته میلادی میزان فروش خودرو در این کشور با افزایش 13 ممیز 9 درصدی به نسبت سال 2012 به 22 میلیون دستگاه رسید.

خودروسازان جهانی به دنبال رشد فروش خود در چین هستند. رشد فروش خودرو در چین از نقطه اوج خود در سال 2009 میلادی نزدیک به 40 درصد سقوط کرده است اما بازار این کشور همچنان قوی تر از بازار کشورهای غربی است.

گفته می شود تعداد خودروهای موجود در جهان نیز از مرز یک میلیارد دستگاه فراتر رفته است.

برخی آمارها نیز گویای آن است که چین با داشتن 11 میلیاردر در صنایع خودروسازی، جایگاه بالایی در رتبه بندی سرمایه دارهای این صنعت به خود اختصاص داده است.

آساق ** 2100 **1611
کد N238464