ممنوعیت مصاحبه کارمندان آژانس اطلاعات ملی آمریکا با خبرنگاران

سیاسی

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد که کارمندان این آژانس حق ندارند در خصوص اطلاعات محرمانه با خبرنگاران مصاحبه کنند.

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد که کارمندان این آژانس حق ندارند در خصوص اطلاعات محرمانه با خبرنگاران مصاحبه کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "جیمز کلاپر"، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تنها روسای ادارات اطلاعاتی، معاونان آن‌ها و نمایندگان سرویس‌های مطبوعاتی این ادارات می‌توانند موضوعات اطلاعاتی را با خبرنگاران در میان بگذارند.

کارمندان دیگر تنها با کسب اجازه ویژه می‌توانند با خبرنگاران مصاحبه کنند و کسانی که این دستور را نقض کنند با عدم دسترسی به اطلاعات محرمانه یا لغو قرارداد کاری خود مجازات می‌شوند.

قابل ذکر است که این منابع نه تنها مرتبط با اطلاعاتی بوده که برچسب محرمانه دارند بلکه سایر اطلاعات غیرمحرمانه را نیز شامل می‌شوند.

در همین راستا "شائون تورنر"، سخنگوی اطلاعات ملی آمریکا توضیح داد که دسترسی به اطلاعاتی که برچسب محرمانه ندارند، نیز محدود است زیرا به گفته او این اطلاعات باید پیش از عمومی شدن به دقت مورد بررسی قرار گیرند.

این در حالی است که به گفته بسیاری از کارشناسان این اقدام تلاشی دیگر از سوی مقامات آمریکایی برای جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه است.

انتهای پیام

کد N237972