روزنامه اعتماد:وضع امروز اصولگرایان از اصلاح طلبانی که8 سال حذف شدند بدتر است

اصلاح طلبان, اصولگرایان

ساده‌انگارانه است که بگوییم تنها علت شکست اصولگرایان در انتخابات تعدد کاندیداهای آنها بوده است.

روزنامه اعتماد در تحلیلی پیرامون سخنان دبیرکل حزب موتلفه که در آن خواستار وحدت اصولگرایان به منظور پیروز شدن بر رقیب شده بود، نوشت:
ساده‌انگارانه است که بگوییم تنها علت شکست اصولگرایان در انتخابات تعدد کاندیداهای آنها بوده است. اصولگرایان آنقدر در این چند سال بدشانسی آوردند که از اصلاح‌طلبانی که هشت سال حذف شده بودند، وضعیت بدتری دارند. نه خبری از پایگاه مردمی‌شان است که برای جمع‌آوری‌اش مرارت‌ها کشیده بودند و نه خبری از حمایت‌های دولتی. «توفان احمدی‌نژاد» آنقدر برای‌شان سهمگین بود که برای قد علم کردن باید تلاش‌های زیادی بکنند. عملکرد دولت احمدی‌نژاد و حمایت‌های اصولگرایان نگاه مردم را تغییر داد و حالا اصولگرایان اصلا نمی‌دانند برای چه شکست خوردند.

پیش از این در تلاش بودند تا حسن روحانی را به نفع خود مصادره کنند و اختلافات‌شان را پنهان کنند اما حالا اختلافات‌شان بیش از اندازه نمایان شده و همین اختلاف‌ها و شکست‌ها چشم و گوش‌شان را برای انتخابات مجلس بعدی باز کرده است. هشدار می‌دهند و از همان راه‌های سنتی‌شان صحبت می‌کنند. هر چه هست اصولگرایان این روزها در حال تغییر هستند و تغییرات‌شان هم در جاده ابهام جلو می‌رود.

کد N237607