12 عضو یک سازمان غیرقانونی و مسلح در استانبول ترکیه دستگیر شدند

بازداشت

آنکارا- ایرنا - پلیس ترکیه در یک عملیات همزمان در چند منطقه از استانبول 12 عضو ˈجبهه رهایی بخش انقلابی خلق ترکیهˈ از سازمانهای غیرقانونی و مسلح این کشور را دستگیر کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تلویزیون دولتی ترکیه ، در بازرسی از محل کار و منازل دستگیر شدگان دو قبضه اسلحه و اسناد سازمانی کشف و ضبط شد.

ترکیه می گوید که دستگیر شدگان به ایجاد اغتشاش و آسیب رساندن به اموال دولتی در تظاهراتهای اخیر و همچنین تلاش برای جذب نیرو به سازمان غیرقانونی متهم شده اند.

به گفته منابع دولتی،جبهه رهایی بخش انقلابی خلق ترکیه از سازمانهای غیرقانونی مارکسیستی است که مسوولیت چندین عملیات تروریستی در این کشور را برعهده گرفته است.

جبهه رهایی بخش انقلابی خلق ترکیه که آمریکا و اتحادیه اروپا آن را یک سازمان تروریستی معرفی کرده اند،در بهمن ماه 1391 با انتشار اطلاعیه ای ضمن برعهده گرفتن مسوولیت حمله انتحاری به سفارت آمریکا در آنکارا، اعلام کرد که در مخالفت با اقدامات خصمانه واشنگتن ، اقدام به حمله به این سفارتخانه کرده است.

در این عملیات انتحاری که در ورودی پرسنلی سفارت آمریکا در آنکارا رخ داد دو نفر کشته و شماری نیز زخمی شدند.

در اطلاعیه یاد شده ، آمده بود:جبهه رهایی بخش انقلابی خلق ترکیه در مخالفت با سیاست های خصمانه آمریکا در عراق ، سوریه ، مصر و لیبی در اقدامی تلافی جویانه اقدام به حمله انتحاری به سفارت آمریکا در آنکارا کرده است.

خاورم ** 2010* 230**1856
کد N237338